| Sam34s22 a întrebat:

Hei...Am aproape 16 ani si pana acum nu am avut nicioadata un prieten.
E ciudat?
Multumesc.

7 răspunsuri:
| maradi3 a răspuns:

Deloc! Cu placere! Nu-ti bate capul! cand e sa vina...vine!

| OnuOnulică a răspuns:

Nu, nu e ciudat... încă ai destul timp să-ți faci un prieten.

| Doub a răspuns:

Nici nu ştiu cum mai ieşi în lume...

| aXy99 a răspuns:

Daca nu te deranjeaza asta nu este ciudat.

| pufulescu a răspuns:

Nu este ciudat ca nu ai avut prieten!
Motivul trebuie insa sa te puna pe ganduri. Daca ai fost ocupata cu scoala e ok, daca nu ai avut prieten fiindca ti-a fost teama sa socializezi sau nu te-au lasat parintii nu e ok, e chiar naspa!
Vei auzi pe aici o cohorta de bocitoare care te indeamna sa te concentrezi pe studiu, sa ai prieten dupa liceu, facultate, dupa 30 de ani incolo... dar aceste bocitoare nu iti spun si ce consecinte va avea mai tarziu LIPSA DE SOCIALIZARE din adolescenta.

| eudoareuu a răspuns:

Nu este deloc ciudat sa nu fi avut un prieten pana la 16 ani. Esti forate normala ca alte N' milioane fete! Faptul ca nu ai avut pe nimeni niciodata este pentru ca te-ai focusat pe scoala, carte, alte prioritati in viata, ceea ce este perfect corect la varsta ta.As spune ca nu-i normal sa te intereseze dragosteala la 16 ani cand te astepata examene grele....asa cum le intereseaza pe coelegele tale. Pentru ele conteaza mai mult probabil sa faca fite si figuri la baieti decat sa puna mana pe carte si sa toceasca.Ele vor realiza cat au pierdut abia dupa terminarea liceului, ma rog, daca or sa-si ia si bacalaureatul... cat despre facultate, se culca pe o ureche, ca plateste mama si tata pentru faculatte, la una privata, ca la stat nu vor putea intra. Dupa terminarea liceului o sa ai timp si de baieti, nu-ti fa probleme. Mai sunt milioane ca tine, care isi procedeaza asa, nu esti unica.

| Matei_Axinte_1990 a răspuns:

Nu e ciudat. inseamna ca esti urata sau grasa...happy