| freeyourmindfromsocietisshit a întrebat:

Hei. happy

Am o iubita de o saptamana si ea asculta pop..eu death/black metal..credeti ca ma va mai vedea cu aceeasi ochi daca afla ca ascult asa ceva? Tin sa mentionez ca ea mi-a zis ca nu suporta genul asta de muzica si ca nu suporta nici oamenii care asculta aceasta muzica...

Ce as putea sa fac?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai doua posibilitati: ii spui adevarul sau iti schimbi gusturile dupa ea. Eu as merge cu prima. Suntem cine suntem. Daca un lucru minor este suficient cat sa va distruga relatia, nu merita sa fiti impreuna. Un alt fel de a privi lucrurile ar fi sa iti extinzi gusturile. Spre exemplu eu ascult aproape orice, inclusiv ce asculti tu, trecand prin clasica, krautrock, soft si hard rock, jazz, muzica de inspiratie populara si poate altele care nu imi vin imediat in minte. Exista si muzica pe care nu pot s-o suport, dar am intelegere pentru cei carora le place cat timp nu mi-o baga mie pe gat.

| PreaDulcePreaFin a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu, frate, nu iti schimbi gusturile dupa o femeie, cauti una care sa te iubeasca pentru ceea ce esti

| anonim_4396 a răspuns (pentru PreaDulcePreaFin):

Eu nu I-am spus sa isi schimbe gusturile pentru ea ci pentru el insusi, dupa parerea mea domeniul respective este cam limitat. Probabil m-am grabit si nu a fost foarte clar.

9 răspunsuri:
| AnnY98 a răspuns:

Pai dupa parerea mea... ASTA NU AR TREBUI SA CONTEZE INTR'O RELATIE happy
Tu ii poti spune ce gen de muzica asculti,si daca vrei poti sa incepi sa asculti si genul ei de muzica... oricum... daca tine la tine ar trebui sa se obisnuiasca, cu aceasta idee happy
DE EX : si eu ascult hard rock, hip hop, pop, dance etc etc(fix ce nu'i place prietenului meu).iar el asculta MANELE (IAR EU LE URASC) laughing dar ne'am impacat amandoi cu ideea asta si totul merge SOOPER BINE :3

BAFTA happy :*

| PreaDulcePreaFin a răspuns (pentru AnnY98):

Cum poti fi cu un cocalar care asculta manele, nu ai deloc respect de sine?

| bogz a răspuns:

Ma, bine ca nu asculti manele, ca atunci era mai grav.

| anonim_4396 a răspuns (pentru bogz):

Nu prea inteleg cum sta treaba prin Romania, toti va plangeti ca nu va plac manelele, dar se aud date la maxim peste tot.

| bogz a răspuns (pentru anonim_4396):

Eu am BUG dat la maxim.

| vocea a răspuns:

Pai ii spui ca asculti amice, asa fac barbatii adevarati daca te place te place asa cum esti, o intrebi vrea sa raman cu genul muzical sau cu tine, e simplu mult succes amice

| Adrian_Roberto_1990 a răspuns:

Mai bine ii zici adevaru si daca nu te accepta asa cum esti mai bine o parasesti tu pentru a ramane cu coperta de bad boy iar ea de proasta