| SaveAngel a întrebat:

Hei, am o mare problemă...
Deci eu nu pot avea o relatie care sa dureze mai mult de 2 zile. Pentru ca mereu mi se intampla aceeasi poveste... (Imi place de el, el ma place, ne combinam iar a 2a zi....nu mai simt NIMIC!" Pur si simplu mi.e scarba de persoana lui si nu mai vreau sa il mai vaad) eu inainte sa mi se intampla asta, a fost ranita ingrozitor de un baiat cu care am fost 7 luni si a suferit dupa el 2 ani.
Acum nu stiu...ma mai pot indragostii de alta persoanaa? FUNDAAA

Răspuns Câştigător
| SatanLovesYou a răspuns:

Ce usor va e voua sa folositi cuvantul asta. E tot dreptul ei sa aiba oricati parteneri doreste. Sa se f-ta cu cine vrea. Cand vrea.

Si totusi, situatia asta e total diferita. Este o problema de natura psihologica si cel mai probabil a ramas cu un blocaj mintal.

Prosti rau sunteti, zau. Nu te reproduce.

10 răspunsuri:
| GdX a răspuns:

Mai ia si tu o pauza. Spui ca ai avut o relatie de 7 luni de parca ar fi fost ani. Ia o pauza de la baieti, maturizeaza-te, asteapta sa se maturizeze si ei si gata. Timpul vindeca ranile psihice, nu altcineva.

| Violleta2022 a răspuns:

Reactie perfect normala la copii mici!

| mihai69 a răspuns:

O să poți. Dar n-ar strică (dimpotrivă!) să faci câteva vizite unui bun psiholog pentru consiliere, ca să înlăture acel blocaj.

| neutrino a răspuns:

Iti recomand sa iei o pauza mai mare, pana cand iti va trece scarba.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Patis si eu la fel, pana la urma am facut un pact cu mine. Daca 6 luni de zile ne intelegem bine ca prieteni, suntem pe aceiasi lungime de unda si totul e bine merita sa incerc. Chestia asta la mine a mers si am avut relatii de durata asa.

| DeathOfDreams a răspuns:

Și de gramatică ți-e scârbă? laughing

Nu-ți place de o persoană pentru care spui că nu mai simți nimic a doua zi.
Somehow, ai impresia că-ți place de el
E ceva psihologic, care se leagă și de faptul' că ai fost rănită în trecut.

Suna mult mai complex în cartea respectivă laughing

Oricum, nu mai intra în vreo relație atât de repede. Oferă-ți timp.
Dacă te vei îndrăgosti realmente de o persoană, vei ști. Și în cazul în care o vei face, repet, realmente, sentimentele tale n-o să "dispară" a doua zi.

| XxRoxRoxyxX a răspuns:

Probabil nu e baiatu potrivit si de aceea nu poti mai mult...eu iti sugerez sa iei o pauza pana gasesti un baiat care sa iti placa mult mai mult decat cei din trecut si inainte sa va combinati asteapta si tu o saptamana 2 pana va cunoasteti mai bine, vreau sa spun iesiti la un suc la o plimbare un film etc... daca te combini cu el din prima seara iarasi patesti la fel parerea mea, acum stii tu mai bine ce sa faci eu doar ti-am spus si sper ca te-am ajutat.

Take care si bafta happy

| alexbvrgd a răspuns:

Daca nu poti avea o relatie mai mult de 2 zile inseamna ca esti o mare CURVA! in devenirewinking sa-mi spui si mie cat e tariful

| Roxin a răspuns (pentru alexbvrgd):

Si daca tu nu poti sa ai o relatie mai mult de 2 zile...ce esti? Hai sa nu punem etichete aiurea. Tocmai ai intrebat-o de tarif, deci nu prea pari barbat.winking

| alexbvrgd a răspuns (pentru Roxin):

Fiecare cu parerile lui Roxinwinking

| SatanLovesYou a răspuns (pentru alexbvrgd):

Ce usor va e voua sa folositi cuvantul asta. E tot dreptul ei sa aiba oricati parteneri doreste. Sa se f-ta cu cine vrea. Cand vrea.

Si totusi, situatia asta e total diferita. Este o problema de natura psihologica si cel mai probabil a ramas cu un blocaj mintal.

Prosti rau sunteti, zau. Nu te reproduce.