| Gi4nin4 a întrebat:

Hei! Am o problema in dragoste. si cer niste sfaturi! Sa incepem. Bun sunt intr-o relatie cu un baiat avem aproape 4 luni impreuna, dar ne cunoastem de 4 ani, am mai avut relatii cu el, doar ca de fiecare data el pleca in Spania, pentru ca acolo este stabilit, de aceasta data el zicea ca va ramane pentru totdeauna si ca o face pentru mine, eu il iubesc enorm de mult dar el aici imi pun semne de intrebare, sa va povestesc de ce nu cred ca ma iubeste. Dupa aproximativ o luna de relatie ne-am certat si ne-am despartit, el s-a combinat cu o fosta pe care din cate mi-a povestit el o iuea enorm de mult, chiar in ziua in care se combinase cu fosta am iesit cu el si cu un amic, el mi-a zis ca ma iubeste si ca, cauta alinare in bratele tipei respective si s-a reimpacat cu mine, dar nu renunta la ea. eu iubindu-l am acceptat sa fie si cu mine si cu ea, dar pe parcurs au inceput certuri, si el ma compara tot timpul cu ea, imi reprosa ca ea il face fericit, si ca pe ea o iubeste, dar mereu ne impacam pentru ca imi zicea tot timpul ca vorbeste la nervi si ca pe mine ma iubeste! Eu il iubesc enorm de mult, deoarece este baiatul cu care mi-am pierdut virginitatea, si momentan sunt sanse de 90% sa fiu insarcinata, dar el pleaca in Spania, reprosandu-mi ca e vina mea, ca ne certam prea des si ii creez nervi tot timpul si il supar! Voi ce parere aveti? Ofer funda! :* multumesc

4 răspunsuri:
| Mussette a răspuns:

Si tu il mai iubesti?!
Nu se merita.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cine te iubeste sta numai cu tine. Cine te iubeste nu da vina pe tine. Cine te iubeste incearca sa evite cearta si cauta la orice problema o solutie care sa fie buna pentru amandoi. Cand iubesti, printesa ta nu te enerveaza ci dimpotriva, este persoana la care te duci pentru sprijin, calm si iubire. Cand te iubeste, tu si nu alta il faci fericit, si nu il intereseaza ce ii ofera alta.
Concluziile le tragi tu...

| Mihailescuioana29 a răspuns:

Nu vreau sa te dezamagesc, dar este foarte evident ca nu te iubeste. Si in toata treaba aceasta cea mai mare vina o ai chiar tu pentru ca ai acceptat sa fii pe locul 2. Eu spun sa renunti la el, chiar daca ai un copil cu el, nu merita. Stiu ca iti va fi greu cu un copil, tu singura, dar daca ai acceptat atatea, accepta si asta.

| DoarSteff a răspuns:

Buna, sa ne cunoastem, eu sunt Stefan, si-ti zic ca nu te merita. Dupa ce am citit imi dau seama ca esti o persoana foarte iubareata si fidela (NU?). Daca esti insarcinata (si el e tatal) poate pleaca pentru ca nu te iubeste, stie ca va veti certa si stie ca in Spania nu e nevoit sa-ti plateasca pensie alimentara (Tu fiind in Romania). E mare pacat de tine, tu fiind o persoana minunata iar el un neserios si o lepra de om. Fa-ti viata cu cineva care te merita, nu cu un cretin gen ce ai tu in momentul de fata. Ciao si Pace :X tongue happy.