| dienutzzzaaaaaaaaa a întrebat:

Hei! Am o problema,inainte cand ma certam cu iubitul meu nu era asa rece ma suna de multe ori,plangea dar acuma imi spune ca ma iubeste si nu vrea sa ne despartim dat cu o voce, indiferenta si daca ii inchid telefonul ma suna de vreo 2-3 ori apoi inceteazasad Voi de ce credeti ca este asa nepasator si credeti ca ma mai iubeste?

Răspuns Câştigător
| SupDude a răspuns:

In primul rand de la ce va certati? Intr.o relatie poate fi vina ta sau a lui mai greu aman2 deodata... daca gresesti u si il iubesti cere.ti scuze si lasa.l sa urle cat vrea ca este nervos si trebuie sa scoata tot din el ca sa se linisteasca, acum daca e vina lui ia.l u la intrebari dar nu t rasti vb frumos si dupa ii spui la sfarsit daca relatie vrei sa mearga nu mai fa ce ai facut sau alte prosti. Acum cred ca ma injuri dar sincer u ce viata vrei sa ai? Una in care te certi si sunt numai plansete si alte chesti? Care sunt lucrurile voastre frumoase impreuna? Acum de ce ii inchizi cand t suna? Daca e ceva important, s-a lovit, la calcat masina (doamne fereste) nu ai vrea sa fii langa el? Dar daca u ii inchizi nici.o data nu vei stince se intampla sau poate t suna sa.i ceara scuze pentru ca a tipat si etc....rasp mereu ca nu e greu si daca tipa spune-i ca.i inchizi daca tipa sa vb frumos si restul. Oricum bft cu relatia sper ca te.am ajutat unpic macar sa intelegi ideea pe care am avut.o eu si iti urez noroc

11 răspunsuri:
| AnemonaP a răspuns:

Buna.Va certati des? Daca va certati des, poate este satul si din cauza aceasta reactioneaza astfel.E bine ca te suna si de 2-3 ori decat sa te sune deloc, trebuie sa inveti sa apreciezi unele lucruri.Si tu gresesti ca ii inchizi telefonul, oricum sunt sigura ca va certati doar din fleacuri, ca din ceva serios nu va certati, invatati sa evitati certurile, calcati-va amandoi orgoliile in picioare si gata.

| neutrino a răspuns:

Se face si el baiat mare si se invata sa nu mai planga din orice! Usor, usor, si telefonul va tacea...

| Dariusuu a răspuns:

Mie mi se pare că e şi prea insistent cu tine. Adică îi închizi telefonul în nas şi după te mai sună de 3 ori?

Dar te-ai gândit că nu sunteţi pe o lungime de undă?

| Ottakringer a răspuns:

Hei!
In primul rand inceteaza sa ii mai inchizi telefonul ca nu ajuta la nimic; ). In + daca faci asta si el te suna inapoi iar tu nu ii raspunzi. crede-ma ca mai rau faci relatiei. Sunt baiat si stiu ce vorbesc happy. Incearca cand te certi cu el sau va certati sa il calmezi sau sa va calmati amandoi. E bine cate o cearta dar sincer sa fiu. daca prietena mi-ar inchide telefonul si nu mi-ar raspunde la telefon de mai multe ori. nici nu ii mai dau vreun semn. De cand esti cu el? Daca nu te superi.

| dienutzzzaaaaaaaaa explică (pentru Ottakringer):

9 luni :*mersi de sfat :*

| Ottakringer a răspuns (pentru dienutzzzaaaaaaaaa):

Cu placere happy. Frumos daca aveti 9 luni, pacat sa se piarda sad

| dienutzzzaaaaaaaaa explică (pentru Ottakringer):

Daa..pacat happy

| BiAnCa765430 a răspuns:

Parerea mea este ca o data ce tu ii inchideai telefonul si el te suna dupa de vreo 2-3 ori si apoi inceta este pentru ca poate s-a cam saturat si el sa te tot sune si sa nu ii raspunzi cand va certati o data ce face asta dupa fiecare cearta te suna inseamna ca el chiar te oiubeste pentru ca nu toti baieti fac asta ei au un orgoliu in ei pe care noi niciodata nu o sa il intelegem deci poti fi mandra ca ai un astfel de iubit care te iubeste si te suna dupa ce va certati sper sa va tina mult si sa va iubiti la fel de mult pup :*

| SupDude a răspuns:

In primul rand de la ce va certati? Intr.o relatie poate fi vina ta sau a lui mai greu aman2 deodata... daca gresesti u si il iubesti cere.ti scuze si lasa.l sa urle cat vrea ca este nervos si trebuie sa scoata tot din el ca sa se linisteasca, acum daca e vina lui ia.l u la intrebari dar nu t rasti vb frumos si dupa ii spui la sfarsit daca relatie vrei sa mearga nu mai fa ce ai facut sau alte prosti. Acum cred ca ma injuri dar sincer u ce viata vrei sa ai? Una in care te certi si sunt numai plansete si alte chesti? Care sunt lucrurile voastre frumoase impreuna? Acum de ce ii inchizi cand t suna? Daca e ceva important, s-a lovit, la calcat masina (doamne fereste) nu ai vrea sa fii langa el? Dar daca u ii inchizi nici.o data nu vei stince se intampla sau poate t suna sa.i ceara scuze pentru ca a tipat si etc....rasp mereu ca nu e greu si daca tipa spune-i ca.i inchizi daca tipa sa vb frumos si restul. Oricum bft cu relatia sper ca te.am ajutat unpic macar sa intelegi ideea pe care am avut.o eu si iti urez norocwinking!