| Daliutza a întrebat:

Hei,am si eu o intrebare, acum 3 ani am avut o relatie cu un baiat,dar s-a incheiat tragic pentru ca el a plecat in Italia si ma lasat singurica. Pastram legatura dar nu era acelasi lucru, intre timp am gasit o alta persoana, de Craciun el a venit in tara crezand ca-l vom face impreuna.Nestiind ce sa aleg m-am jucat putin cu amandoi. S-a suparat pe mine si un timp nu am mai vorbit dar vazand ca nu putem sta foarte mul timp despartiti am inceput sa vorbim din nou. Vara trecuta cand a venit in tara m-a cautat dar eu aveam prieten si...a iesit cam urat. Acum o saptamana am incheiat o relatie de un an.L-am cautat pe primul meu prieten iar el mi-a zis ca sentimente inca mai exista insa ii e greu sa ma ierte pentru ce am facut.Nu stiu cum sa il conving sa imi mai ofere o sansa, tinand cont de faptul ca atunci cand am facut gresala de a-l insela aveam doar 14 ani.Cum credeti ca ar trebui sa procedez?

3 răspunsuri:
| mimiwewem a răspuns:

Continuă să vorbești cu el, așteaptă să vină în țară și așa îl poți recuceri.

| neutrino a răspuns:

Tine legatura cu el si atunci cand stii ca este o persoana libera, forteaza usor dar concret, pana cand el va ceda.

| Acristinei_Valentin_1998 a răspuns:

Invital la o cafea si acolo discutati despre ce s-a intamplat.