| anonimus123456789102000 a întrebat:

Hei. Am si eu o mica problema... Sunt cu un baiat de aproape o luna. Ne intelegem super bine... Eh. Ne mai certam si noi ca orice cuplu, dar in principal suntem bine. Ieri si astazi a incercat sa ma excite pentru a face dragoste cu el. L-am lasat in legea lui, insa cand a vrut sa ma dezbrace pentru treaba aia, eu l-am refuzat. Tin sa mentionez ca e mai mare ca mine cu cativa ani si stiu ca are anumite necesitati. Eu nu mai sunt virgina si stie asta, insa regret ca s-a intamplat asta si nu vreau sa o iau de la capat. I-am explicat si a zis ca nu vrea sa se culce cu mine si ca daca vreodata ii vine cheful, face **** si aia e. E chestia ca pe de o parte imi doresc sa se intample, pentru ca simt nevoia, insa pe de alta parte nu vreau, caci nu ma simt pregatita. Ce ati face in locul meu? Vreau sfaturi etc

9 răspunsuri:
| ania a răspuns:

Regreți ce s-a întâmplat pentru că așa a făcut Creatorul nostru conștiința oamenilor să aibă mustrări puternice atunci când fac sex cu o persoană cu care nu sunt căsătorite.E normal ca pe de o parte să simți nevoia, ai un organism care funcționează normal dar dacă un bărbat se simte pregătit de sex doar văzând o femeie, o femeie pentru a-și dori cu adevărat să să se dăruiască fizic, are nevoie de intimitate emoțională, are nevoie să știe că e unică și specială pentru cineva, care vrea să o protejeze, să lupte pentru ea, nu să- dea eventual bani pentru pilula de a doua zi sau de avort.Cea mai fericită ai fi dacă ai cere iertare de la Dumnezeu pentru ce a fost (probabil ai făcut-o) și ai decide să nu mai faci sex decât cu soțul tău, altfel tot timpul te va mustra conștiința și vei avea regrete. Poate și data trecută te-ai simțit pregătită da tot ai rămas cu sufletul gol.

| RAY a răspuns:

De ce va bagati in relati daca va vreti virgine dragele mele? normal ca vrea doar sex cu dumnezeu ai putea vrea de la o fata?

| Violleta2022 a răspuns:

Daca nu vrei sa mai faci sex, pentru ca ti-ai impus asta, nu-l mai lasa sa te excite, ca-i rau atat pentru tine cat si pentru el.
Macar demonstreaza-i ca esti serioasa, ca una spui si alta faci, adica il lasi sa te excite si apoi il abandonezi.

| kandaraki a răspuns:

Pai baiatul s-a simtit ignorat si jignit, ti-a zis asta la nervi, nu iti fa griji, cand veti ajunge in intimitate veti face dragoste si ii va trece supararea!

| SorinelF86 a răspuns:

Eh, daca nu esti pregatita ai facut bine, iar daca el nu intelege asta nu e pentru tine, treaba lui ca barbat e sa incerce de fiecare data sa ajunga acolo, dar daca recurge la gesturi mai putin barbatesti, gen incepe sa se planga de asta, si nu ii place ca nu ii dai inseamna ca doar atat isi doreste si e posibil ca de a doua zi sa fie alt om, mai rece, apreciez ca mai exista fete care sa spuna nu, si sper sa spui nu pana cand o sa fi tu pregatita, nu sa o faci de frica ca pierzi un barbat, barbati sunt destui

| oFataAnonimaa a răspuns:

Daca te iubeste asteapta pana cand esti si tu pregatita. happy Insa la faza ca nu l-ai lasat sa se dezbrace ai dovedit ca esti diferita si ca gandesti cu creierul, nu cu subconstientul (cum se gandesc tar**ele.

| cumva008 a răspuns:

E simplu, daca simti nevoia si ai incredere in el fa-o daca nu mai asteapta.
Increderea conteaza!

| DenisaMitrache97 a răspuns:

Daca te iubeste te accepta si asa, stai calma. Intr-adevar, orice baiat are nevoie de asta altfel incep discutiile interminabile cu "ma duc la alta daca tu nu imi dai" "nu pot sa stau dupa tine". Astea sunt tampenii, daca intr-adevar e ceva cat de cat serios, va astepta sa te simti tu pregatita si eventual tot tu sa propui. Sfatul meu e sa iti asculti inima, daca crezi ca merita sa iti calci pe suflet pentru el, fa-o. Dar gandeste-te sa nu se schimbe radical dupa ce obtine ceea ce vrea. Un baiat poate sa minta mult ca sa castige increderea unei fete si sa se ajunga pana acolo, dupa tot fata sufera.

| Lazăr_Maria_2000_4cBB a răspuns:

De ce nu lași sa vina de la sine? Trăiește clipa. Lasă te dusă de val iar când va veți afla in fata faptului împlinit vei sti ca esti pregătită love struck