| anonim_4396 a întrebat:

Hei, azi am fost la un suc cu prietenele mele iar la masa alaturata a stat fostul meu prieten care tot s-a uitat la mine iar eu l-am tot evitat. Dupa ce ne-am dus de acolo ia scris mesaj unei prietene cu care am fost la suc sa o intrebe daca sunt suparata pe el deoarece l-am tot evitat, Precizez ca el are prietena si eu prieten dar tot nu imi e nici mie indiferent, inca mai simt ceva pentru el. El este cand imi mai scrie sa ma intrebe cum mai sunt dar cam rar, iar ori de cate ori ne vedem prin oras se uita insistent dupa mine, voi ce parere aveti? am vrut de mai multe ori sa ii scriu si eu dar nu am vrut sa afle prietena lui sau prietenul meu, astept pareri

Răspuns Câştigător
| Anonima60 a răspuns:

Bună. Poate că e gelos pe noul tău prieten şi încearcă să te recucerească din priviri. Sunt de acord cu Ineys. nu e corect faţă de noul tău prieten. dar. inima face ce vrea. Noi doar o ascultăm şi cred că asta ar trebui să faci şi tu. Îl iubeşti? Eşti făcută pentru el. Nu-l iubeşti? Ignoră'l. Succes!

4 răspunsuri:
| Ineys a răspuns:

Eu zic sa-l lasi in pace si sa-i spui sa te lase si el la randul lui in pace. Nu mi se pare corect fata de actualii vostri prieteni sa mai tineti unul la altul. Ce inseamna asa? thinking Tie ti-ar convenii ca actualul tau sa mai tin la fosta lui?

| AlexDFY a răspuns:

De ce l ai evitat. e cam nepoliticos. mai ales ca nu ti e indiferenta situatia

| Ohaithar a răspuns:

ZI-i personal că nu ești supărată pe el, ci nu vrei să complici lucrurile. E bine totuși să fii politicoasă, și să saluți lumea pe care o cunoști.

| Vampir007 a răspuns:

Ai procedat bine pana acum insa iubirea dintre voi inca exista! Focul nu s-a stins.