| monycutzza a întrebat:

Hei buna. La intrebarea urmatoare as vrea sa imi raspunda fetele care au facut petting cu partenerii. Am inteles ca exista o foarte mica posibilitate de a ramane insarcinata. Intrebarea mea este : cele care au facut petting au avut ghinionul de a ramane insarcinate? Vreau raspunsuri serioase si nu sa fiu luata la misto. Funda

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Prin petting nu se poate ramane insarcinata, deoarece regula de baza a petingului prevede ca este permis absolut orice perversiune sau fantezie sexuala insa cu respectarea regulii de baza a petingului; FARA PENETRARE. In cazul in care exista penetrare nu mai este vorba de petting ci de asa numitul PRELUDIU prin care este pregatita femeia si vaginul pentru actul sexual. Bineinteles ca in functie de momentul in care se produce penetrarea si daca nu s-a folosit o metoda de protectie aparitia unei sarcini devine perfect posibila.

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Da, am intalnit acum ceva vreme, o fata care desii era "aparent" virgina, facuse petting dar baiatul ejaculase la intrarea in vagin si ea era insarcinata.
Binenteles ca la petting se poate ajunge si la ejaculare, pentru ca joaca cu organele sexuale duce la excitarea lor, apoi masturbandu-se unul pe celalalt, ajung si la ejaculare.

| monycutzza explică (pentru Violleta2022):

In cazul meu nu a ejacuat

| seth2016 a răspuns:

In perioada fertila daca tu umbli doar acolo unde trebuie, si el doar acolo unde-l intereseaza pe el nu ai cum sa ramai insarcinata.

Daca el umbla si colo si colo (cum mai fac unii) exista un risc.

Deci fiecare cu treaba lui. Ce e al lui e treaba ta, ce e al tau e treaba lui.

Bafta!

| PikaPikaChuChu a răspuns:

Pai sa vedem

1. el sa se TERMINE in tine sau in jurul vaginului
in timpul pettingului nu se prea ajunge la finalizare cu sperma si mai ales tocmai langa vagin
2. tu trebuie sa fii la perioada fertila(asta este cam perioada de mijloc dintre prima si a doua menstruatie)

Chiar daca ai fi fertila sansele ar fi mici, foarte mici
Cu atat mai mult sunt inexistente in afara perioadei fertile
E mai greu pentru baieti sa se termine fara contact sexual propriu zis

daca te simti mai bine, spune-i prietenului sa foloseasca un prezervativ

| seth2016 a răspuns (pentru PikaPikaChuChu):

>> E mai greu pentru baieti sa se termine fara contact sexual propriu zis

De unde ai scos-o p'asta? Gosh! Ai facut petting?

monycutzza, aveti grija sa terminati. Altfel se alege cu "blue balls", pleca de la tine excitat si se masturbeaza acasa ca sa scape de durerea de testicule si de erectia prelungita.

| monycutzza explică (pentru PikaPikaChuChu):

Chestia e ca el nici nu a ejacuat. dar avea alcel lichid preejaculator. si repet, nu am avut contact sexual, a existat doar petting

| zazaza2016 a răspuns:

De ce nu faci un test de sarcina?