| MaryMarik17 a întrebat:

Hei...ce faceti? Puteti sa ma ajutati cu ceva? Spuneti-mi va rog cum pot face un baiat sa fie cu mine? Mi-a spus ca ma place mai mult decat place o alta fata dar a spus ca nu vrea sa fie impreuna cu mine sad

Răspuns Câştigător
| Danysan a răspuns:

Daca ti-a spus asta inseamna ca nu ea tras suficient de tine sau are alte lucruri pe cap dar totusi ai o sansa sa fi cu el.Acum decat sa il exasperezi si sa il stresezi cu asta incearca sa ai alta abordare.Fi un pic mai distanta si lasa-l sa te caute. Daca o face si intreaba de ce esti mai rece poti sa ii spui asa :Imi pare rau dar eu vreau sa fac ceva cu viata mea asa ca nu imi arde de copilarii.Eu vreau o relatie serioasa si daca si tu vrei asta m-as bucura.Sunt satula de joculete infantile si sa ma ascund dupa paravane. Vrei o realtie cu mine sau nu? O relatie e ceva frumos si nu ar trebui sa fie un inpediment in viata sau in cariera dar mai sunt si prosti si tampiti care lasa asta pe ultimu loc si apoi se plang ca nu au pe nimeni sau ca nu stiu cum e sa iubesti.Incearca sa il faci sa vrea asta cu adevarat.Nu te ajuta cu nimic un baiat care e infantil in gandire si nu vrea sa se implice serios intr-o relatie. Oricum sunt atatia baieti dar daca ti-s-a pus pata pe asta nu ai alta solutie decat sa intrii tare in el si poti sa faci asta doar printr-o lectie dura care sa il trzeasca la realitate.seara faina.

3 răspunsuri:
| Emilian65 a răspuns:

Probabil ca este ocupat cu alte probleme si din aceasta cauza nu vrea sa fie cu tine.

| SkyPilot a răspuns:

Poate ca este o a treia fata pe care o place mai mult.
Nu prea ai ce sa faci. Esti in friend zone, ceva cu care noi baietii suntem foarte obisnuiti. Fii tu insati si asteapta, sau, mai bine, cauta-ti alt baiat.

| sEnOkHs a răspuns:

Daca el nu vrea sa fie cu tine nu il poti forta, poate nu are timp, poate i arde de glume, sau poate nu i place ceva anume la tine asa mult incat sa va combinati.Intr-o relatie trebuie sa te gandesti bine de la inceput ce vrei sa faci, nu te combini cu acea persoana si zici ca nu iti place sau dupa 2-3 sapt te-ai plictisit de ea, daca nu te place asta e, nu te m-ai agita fara rost ramane-ti prieteni ca si pana acum si gata, sunt destui baieti, iti poti alege unu. Daca mai ai nevoie de ajutor ma poti contacta pe mess : idok_one_ngw