| Luminou a întrebat:

Hei! Cum as putea sa-i explic unui copil de 12 ani ce inseamna sa se masturbeze? E fata.Am incercat sa-i explic de pe Google, deci nu vreau raspunsuri gen "Cauta pe Google".

Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

NU cred că o persoană "responsabilă" ar putea să dea astfel de sfaturi/explicaţii unei fete de 12 ani ( chiar dacă e curioasă ) - e totuşi o COPILĂ!

Las-o să mai CREASCĂ...

La vârsta asta ar trebui să se joace cu păpuşile, nu s-o intereseze de masturbare!

4 răspunsuri:
| AdySnaP a răspuns:

Doamne SI BAIETII SUNT OBSEDATI nu? ma uimesc fetele pe zi ce trece straight face

| Zabbyel a răspuns:

happy e mica mai las-o sa creasca 4 ani apoi o sa inteleaga mai bine
e pacat pentru varsta ei sa aiba astfel de conversati... e posibil la 14-15 ani sa ramana gravida sad sau alte lucruri complicate cara ar sa apara in viata ei crying cu grija happy

| caterinasmile a răspuns:

Uite eu cand am fost mice bunica si mama imi explicau toate aceste probleme direct fara ocolisuri chiar daca e le aflasem deja de la cei mai mari! Cred ca ar fi bine sa'i spui asa mai direct pentru ca pe mine faptul ca ele erau si sunt directe cu mine m'a ajutat si ma ajuta!

| oOoBrBoOo a răspuns:

In ziua de azi toti copii stiu ce inseamnabig grin pai zi si u ca inseamna daca e fata ca bage acolo in... si aia inseamna e simplu.