| AlexandraNenu a întrebat:

Hei. Daca o fata vorbeste in fiecare seară cu un baiat cate 4-5 ore, ii face unele complimente, si ii spune si unele secrete, asta insemna ca il place pe baiat? Sfaturi?

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

De ce mai intrebi? Normal! Fa un pas inainte si intreaba-o daca vrea sa mearga cu tine undeva, la o cofetarie, terasa, undeva. Si apoi roag-o sa te lase sa o saruti. Vei vedea ca reactioneaza pozitiv. Altfel isi va gasi pe altul si te va considera fraier.

2 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Bineinteles ca raspunsul poate fi doar unul singur si anume DA. Deoarece ceri sfaturi ai putea incerca sa devii un pic mai tupeista sau curajoasa, sa-ti iei cum se spune "inima-n dinti" pentru a-i spune in mod direct, adica verbal ca-l placi. Daca consideri ca nu esti in stare sa o faci in mod direct stand fata in fata cu el, pentru a-i spune ca ai dori sa deveniti prieteni foarte buni sau chiar mai mult decat atat, ii poti scrie, trimite un mesaj prin intermediul caruia sa-i prezinti mai pe larg sentimentele tale de natura afectiva fata de el. Nu este deloc deplasat ca fata sa fie cea care ia initiativa. Succes

| Oana92 a răspuns:

Posibil... Sfaturi in legatura cu ce?