| anonim_4396 a întrebat:

Hei! Deci daca o fata ar fi cu un baiat mai mic decat ea cu vreo 2-3 ani cum credeti ca i-ar privi cei din jur? Avand in vedere ca sunt adolescenti si pare cam ciudata acesta combinatie

Răspuns Câştigător
| Zazy a răspuns:

Lumea jignește și bârfește. Asta știai, doar. happy dar atâta timp cât tu îl iubești pe băiatul acela, și te face fericită, nu trebuie să pui la suflet tot ce le iese pe gura băbuțelor. Și iubirea nu are vârstă, sau înălțime. Trebuie doar să te simți bine cu el, să te facă fericită, și să știi dacă e băiatul perfect pentru tine. Nu știu cine a inventat regula : " Băiatul trebuie să fie mai mare(la vârsta) decât fata, și mai înalt ca ea". E o porcărie. Chiar nu prea contează vârsta. Știu niște oameni, și diferența dintre ei este de 15 ani. (el e mai mare decât ea)...și totuși lumea i-a bârfit, dar ei nu s-au despărțit. happy Sâc sâc, lume invidioasă. Am întâlnit și cazuri, când băiautul era mai mic decât ea, iar diferența era de 4 ani happy. Și ce? Care-i problema? Nu înțeleg de ce băbuțele, și alte țațe nu își văd de treaba lor, de viața lor. Sunt foarte enervante, am specimente din acestea pe cale de dispariție, în oraș. ^^. Tu dacă-l iubești, numai contează ce ciripesc țațele happy. Sper că s-a înțeles ideea.

O zi bună, draga mea! :***

31 răspunsuri:
| Ady93 a răspuns:

De ce conteaza cum ar privi cei din jur? Intrebarea este daca cei doi are creea o relatie buna sau nu. Nu va mai definiti in functie de ce cred cei din jur.

| KamaSutra a răspuns:

Nu conteaza parerea celor din jur, nu cu ei esti intr-o relatie.
Daca va intelegeti, nu vad de ce ar fi o problema, mai ales ca varsta nu conteaza, fiind vorba doar de 2-3 ani happy

| RAY a răspuns:

Sincer? ciudat, eu stiam ca fetele vor ceva matur

| CristinaSNC a răspuns (pentru RAY):

Mi-am schimbat preferintele laughing

| RAY a răspuns (pentru CristinaSNC):

Repet nu e ceva rau in asta, fiecare are libertatea de a face ce vrea, se stie ca fetele la menstra prefera fetele feminine la baieti iar la ovulatie masculine, asa ca ai grija la ovulatie ce o sa isi doresti atunci

| corbulalbrosu a răspuns:

Intro relatie conteaza doar ceea ce te face cu adevarat fericita si implinita din toate punctele de vedere.Restul sunt doar impresii fara nicio valoare pana la urma urmei. Fa intotdeauna ceea ce-si doreste sufletul si inima ta facand abstractie de ce se petrece in jurul tau. Acest aspect te priveste doar pe tine.multa fericire.

| CristinaSNC a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Multumesc de reaspuns kiss

| corbulalbrosu a răspuns (pentru CristinaSNC):

Incearca pe cat posibil sa nu prea iei in seama aprecierile sau comentariile celor din preajma ta. Le poti asculta, analiza insa decizia finala tot tie iti apartine si aceasta este logic si normal sa fie cea care te favorizeaza indiferent de parerea celorlalti.Doar o astfel de abordare denota maturitate.

| neutrino a răspuns:

Este destul de ciudata aceasta combinatie la aceasta varsta. De obicei, unei fete ii place sa se simta protejata de partenerul ei si in plus trebuie sa si aiba si ce invata de la el, nu sa-l creasca ea!

| CristinaSNC a răspuns (pentru neutrino):

Nu ma deranjeaza sa il "cresc" laughing

| neutrino a răspuns (pentru CristinaSNC):

Atunci fa-ti cat mai repede "damblaua"!

Răspuns utilizator avertizat
| Pool77 a răspuns:

Aici nu e vorba ca te barfeste lumea, insa 2-3 ani sunt vitale daca fata are 16 si baiatul 13-14, in anii aceia ne schimbam cel mai mult, si sansa sa apara probleme din cauza personalitatii sunt mari.

| CristinaSNC a răspuns (pentru Pool77):

Eu aproape 18, el mai are cam 8 luni si face 17, oricum nu e nimic sigur intre noi, deocamdata doar buni prieteni, dar vad in el ceva mai mult.

| Pool77 a răspuns (pentru CristinaSNC):

Mai sus ai mentionat 2-3 ani... Infine, in cazul acesta ar merge, pe la 17 ani stim ce vrem. Cel putin unii.

| CristinaSNC a răspuns (pentru Pool77):

Nu ma refeream neaparat numai la cazul meu, ziceam si in general.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cei din jur? Cei carora nu le datorezi nimic si care oricum te vor judeca constant indiferent de alegerile pe care le vei face? Unii vor privi cu rautate, altii cu invidie, altora le va fi indiferent. Singura opinie care trebuie sa te intereseze este cea a persoanei publice pe care o adori si o admiri, cum ii spuneai cuiva la alta intrebare. Daca ei nu ii pasa despre diferenta asta de varsta, ce fac sau ce zic cei din jur nu ar trebui sa conteze...

| CristinaSNC a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu prea vad legatura cu persoana aia publica laughing dar mersi de raspuns kiss

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

2-3 ani nu mi-se pare o diferenta mare de varsta, si ce daca e fata mai mare? Atata timp cat se inteleg si se plac, si se potrivesc si fizic, nu conteaza diferenta asta! restul sa vorbeasca!winking

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu trebuie sa te doara de gura lumii. daca e destul de matur pentru tine bravo voua. am avut o relatie de mai bine de 3 ani cu o fata mai mare cu 2 ani ca mine si niciodata nu a fost varsta o problema.

| nic3rr a răspuns:

Nu laughing In primul rand nu conteaza parerea altora. In al doilea rand, nu ii o diferenta atat de mare 2-3 ani.

| BlackDice a răspuns:

Sincer 2-3 ani nu se vad cine stie ce. Uite la mine a fost diferenta de 15 ani, aia da tata diferentalaughing)

| Sergiu6666 a răspuns:

Ba 2-3 ani nu-i mult ii chiar ok da mna sa nu fie cu 10 -20 ca mai is caziur laughing

| DenisaAlexandra2000 a răspuns:

Nu conteaza parerea celor din jur, trebuie voi sa va intelegeti bine, oameni spun multe, de cele mai multe ori din invidie... nu e nimic iesit din comun