| anonim_4396 a întrebat:

Hei dragii mei, am si eu o dilema. Astazi am avut de prezentat un proiect in incinta unei festivitati. Prezentarea a durat in jur de 20 de minute iar eu am fost nevoit sa vorbesc in fata a mai mult de 40 de persoane. Bineinteles ca am avut emotii insa mi s-a parut foarte interesant ce a urmat. Incepeam deja sa nu-mi mai gasesc cuvintele apoi o colega de proiect m-a luat pur si simplu de mana. Normal ca pe moment am ramas putin socat insa nu pot descrie sentimentul ce a urmat. Apoi a venit randul meu sa prezint dupa ce colega mea de proiect isi terminase partea ei si m-am descurcat mai bine. Cand a venit randul colegei mele din nou, de aceasta data am luat-o eu de mana pe acea fata. Am stat asa minute bune dupa care nu am mai avut pic de ezitare la proiect si am fost aplaudat de o sala intreaga. Acum spuneti-va si voi parerea va rog. A fost doar un gest prietenesc ca sa ma incurajeze sau ceva mai mult? cum ar trebui sa gestionez situatia....mai ales ca ea s-a despartit recent de iubitul ei si ii pare rau dupa el. Un sfat va rog foarte mult

Răspuns Câştigător
| lolly a răspuns:

1.S-ar putea sa te placa, si ar trebui s-o intrebi sincer, fata in fata sa vezi reactia ei, daca spune adevarul.
2.A fost alaturi de tine ca o simpla prietena, sa te incurajeze si sa-ti ofere curaj! Sa fie langa tine!

2 răspunsuri:
| Allergikaa a răspuns:

PAi acum ea cauta un prieten daca esti dispus sa devii tu acela lucrurile ar putea sa evolueze.
Cu strangerea de mana sa stii ca ti-a dat un indiciu ca are un anumit interes fata de tine, dar nu ar trebui sa o bruschezi, si sa o bagi intr-o relatie in care nu vrea sa fiehappy.
Mult noroc!

| Tiu_Marius_1993 a răspuns:

Pai iti dai seama ca ii place de tine asa putea sa vina orice fata doar ca prieten sa te incurajeze. Ori vrea sa il uite pe ala si te foloseste ori chiar ii place de tine. Trebuie sa discuti cu ea sincer si ai rezolvat.