| 8Biia a întrebat:

Hei. Eu am 15 ani iar iubitul meu, sau fostul, nu stiu cum sa ii spun are 18 ani. Acum 3 zile am aflat ca m-a inselat cu o pustoaica de 13-14 ani. Nu mi -a spus el personal ci am intrat eu pe contul lui de facebook si am vazut mesajele cu ea ( eu aveam parola lui de fb ). Surpinzator a fost ca nu vorbise cu ea de pe contul acela de fb, avea un alt cont. Cont care, cica era al clasei lui. Imi spusese ca nu stie parola de la contul acesta. Eu nu l am crezut...in fine. In urma cu vreo 2 saptamani ne certasem tot din cauza acestei fete, el ii vorbise deplasat ei. S-a uitat in ochii mei si imi spusese ca nu are nici o treaba cu ea. Atunci l-am crezut, am zis ca nu a fost cine stie ce. Dar cand am aflat ca m-a inselat cu ea, a inceput sa imi cada fata. Dupa ce ca atunci il iertasem, si se pusese in genunchii sa il iert, acum ce imi face?! De iubit cred ca ma iubeste...am fost impreuna de 7 luni. A plans chiar si in fata mea, deci este o dovada ca ma iubeste. De 2 zile imi tot trimite mesaje pe fb ca sa il iert, ca ii pare rau, ca nu stie ce a fost cu el, ca tot pe mine ma iubeste etc. Eu i-am spus ca nu il iert pentru ca mi-e frica sa nu faca aceeasi greseala de mai multe ori. Spuneti-mi, merita sa il iert? Ofer funda

11 răspunsuri:
| EVOLUTION_5448 a răspuns:

Chiar daca-i pare rau si tine la tine mai conteaza? Oricand o sa aiba ocazia o sa te insele, mai ales daca e sigur ca nu sunt sanse sa afli.
Daca nu aflai eu zic ca el continua, ca na, de ce ar renunta fara motiv? happy
Daca doresti sa nu fi ranita si inselata eu zic sa cauti pe altcineva.
Nu-i greu sa plangi si sa te pui in genichi daca stii ca prin asta poti sa-ti stergi greseala sau macar sa fie primit inapoi.
Niciodata sa nu te lasi prostita de chestii de genul.
Da, e posibil sa mai gresim, fie ca e vorba de fata sau baiat DAR in general motivele sunt:
- pur si simplu persoana e nesimtita si nu-i pasa de sentimentele iubitei si ca o raneste
- relatia nu prea merge bine si el incearca sa gaseasca la alta ce simte ca lipseste relatiei voastre

| mihai69 a răspuns:

De iertat, poți să-l ierți sau nu. Nu aici e adevărata problemă, ci faptul dacă merită sau nu să mai continui relația cu el. Indiferent dacă te iubește sau nu.
Și - din punctul meu de vedere - nu merită să mai pierzi vremea cu el. Dacă a făcut-o odată, o s-o mai repete ori de câte ori va avea ocazia.
Next!

Răspuns utilizator avertizat
| Kenya a răspuns:

Nu stiu ce sa zic... Astea deja sunt copilarii, lasa-l o perioada, in jur de o luna sa vezi daca tot insista poate chiar ii pare rau

| MidnightR a răspuns:

Hm,deci incerci sa alungi o parte din greutatea deciziei asupra noastra, caz in care se va ajunge din nou la o despartire sau relatia nu va continua deloc, vei avea alinarea ca decizia nu a fost 100% a ta, deci regretele n-o sa te macine la fel de mult.

Btw, in ce mod afirmi ca te-a inselat? Sex?

| MidnightR a răspuns:

"Nu stiu ce s-a intamplat/ce a fost cu mine" cea mai mare vrajeala pe care o poate spune cineva dupa ce inseala.

| Quiin a răspuns:

Te iubeste? Trebuia sa-si dea seama inainte sa te insele, adica daca a facut-o odata, de ce nu ar face-o iar? Eu zic sa nu pui botu. Multi isi bat joc si tu o sa fi ranita. Mai bine acum decat mai tarziu.

| BiancaDianaaaa a răspuns:

Bună! În primul rand..doresc să îţi atrag atenţia că şi tu faci parte din aceeaşi categorie de "puştoaice", deoarece diferenţa de vârstă dintre tine şi ea nu este mare.NU contează de ce natură a fost înşelatul, tot înşelat este! Se pare că tipul este indecis şi uşor imatur dacă, scuză-mă. ar vrea o relaţie cu o fetiţă de 13 ani având în vedere că este considerat major. După părerea mea, ar trebui să nu îi mai acorzi atenţie, dacă te-a minţit o data cu siguranţă o să se mai repete. Eşti încă la început, iar în viaţa ta trebuie să existe oameni care îţi dau încredere şi de la carr poţi învăţa ceva! Scucces în continuare!