| ILoveHandball a întrebat:

Hei,hei..am si eu o mica problema,deci,eram mai demult afara cu prietena mea si am vazut amandoua un baiat frumos care era din grupul unui baiat caruia ii placea de mine in fine, l-am cautat pe baiatul frumos si pana la urma l-am gasit pe facebook si i l-am aratat si prietenei mele(facem asa baiatul frumos este S si baiatul caruia i-a placut de mine e T)si prietena mea a inceput si a intrat pe S si a vorbit cu el si ei ii place de el dar ea are 14 si el i-a spus ca este prea mica pentru el ca el are 20, si mereu cand ies in otas merg pe la bancile unde sta el si abia astept sa-l vad si ma gandesc la el si cred ca si mie imi place de el...dar sunt timida si nu intru pe el,mai ales ca prietena mea inca vorbeste cu el cu toate ca ea s-a mai bagat si a mai vorbit cu baieti cu care vorbeam eu,si mai e si prieten bun cu T si au fost impreuna la mare si T scrisese numele meu intr-o inima pe plaja si ma gandesc ca S stie de mine, eu fac 16 ani si nu stiu ce sa fac, adica chiar cred imi place de S
Help mee!

2 răspunsuri:
| grab a răspuns:

Totusi astepta pana se decid cei doi care le sunt sansele de a avea o relatie sau nu.
asa e civilizat ca sa nu strici nici prietenia cu fata aia si nici sa nu te arunci cu capu'nainte prea devreme.

| Obertinschi_Larisa_1997 a răspuns:

Păi ascultă-ți inima. Dacă îl placi pe S, ar trebui să îi spui. Eu am pierdut un băiat la care am ținut foarte mult tot din cauza asta, că am fost prea timidă, și ar trebui să vorbești și cu prietena ta, să îi spui că îți place de S, sigur o să te înțeleagă. Iar T. Ei bine nu am prea înțeles care e treaba cu el, dacă chiar te place, trebuie să vorbești și cu el, și să îl faci să înțeleagă că tu placi pe altcineva.