| PinkIceCream5 a întrebat:

Hei,lume! Acum cateva zile o prietena de-a mea mi-a mărturisit ca soțul ei cu care este căsătorită de aproape 5 ani de zile i-a cerut sa ii facă sex oral. Nu știu ce va face ea(e cam indecisa,si ar face si n-ar face) dar vouă nu vi se pare umilitor? Adică atâta timp cat iti respecți soția de ce sa o pui in aceasta situație? Nu vi se pare umilitor? Părerea mea e ca doar curvele fac asta,sper doar ca soțul meu sa nu imi ceara asta (sigur nu o va face pentru ca imi știe părerea)adică gura ne-a dat-o Dumnezeu pentru a mânca si saruta, iar organele sexuale pentru a întreținere relații. Părerea mea! Opinia voastră care este? O seara frumoasa!

22 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Cand iubesti pe cineva, ii iubesti fiecare centimetru si nimic legat de el nu ti se pare scarbos, mai ales daca ii face placere. cand vei iubi un barbat, iti vei schimba diametral parerea, vei vrea sa ii faci placere prin toate puterile tale si placerea lui va fi echivalenta cu placerea ta.

| PinkIceCream5 explică (pentru Brigaela):

Iubesc un barbat pentru ca sunt căsătorită doar ca am o părere diferită, nu imi este scarba de soțul meu (DOAMNE FERESTE!) doar ca mi se pare umilitor asa nu stiu ca si cum ti-ai călca pe demnitate. Eu cu soțul meu nu am ajuns in acest punct pentru ca imi știe parerea dar nu pot sa zic ca nu si-ar dori si el asta ca oricare alt barbat. Nu stiu ce o sa fac daca o sa ajungem vreodată in situația asta dar aveți perfecta dreptate si avand in vedere ca este primul si sigur si ultimul barbat din viata mea o voi face si pe asta dar nu curând!laughing Va multumesc pentru raspunsuri! Noapte buna, dragilor!

| NOname a răspuns (pentru PinkIceCream5):

Dacă nu o faci din proprie iniţiativă şi din plăcere, nu are sens s-o faci deloc, altfel chiar că ar fi jenant pentru amândoi.

Îmi pare rău că te-ai încătuşat în nişte prejudecăţi stupide, care nu te lasă să-ţi faci viaţa sexuală mai completă, mai frumoasă, să ţi-o trăieşti din plin. Dar, asta e, fiecare cu norocul lui.

După părerea mea, decât forţată de împrejurări, de insistenţe (la care chiar că e aiurea să se ajungă) şi cu scârbă faţă de partener şi faţă de persoana ta, mai bine deloc.
... eventual, doar după ce îţi schimbi mentalitatea/percepţia (acolo e problema).

| PinkIceCream5 explică (pentru NOname):

Da,atat ție cat si celor care au avut plăcerea sa își spună parerea va dau dreptate! Acum văzând atâtea pareri vad lucrurile dintr-o alta perspectiva, atâta timp cat este omul cu care imi voi imparti viata nu mai vad o problema in acest caz.

| NOname a răspuns (pentru PinkIceCream5):

Foarte bine atunci. : )

greece12
| greece12 a răspuns:

Mi se pare mie sau bietul ei sot a cam intarziat sa-i ceara asta...
Omul insurat,in pat,orice face, nu-i pacat, nu stiai asta, nu?
Mai ales cand ai de a face cu o pereche tanara, casatorita doar de 5 ani si nu o relatie pasagera de doua,trei luni sau de o noapte,cum se intampla in ziua de azi!
In plus,pe lumea asta,exista doar doua feluri de femei,cele care fac sex oral si cele care nu recunosc ca fac sex oral,ca sa stii.
Iti poti pastra sperantele si principiile,dar nu judeca pe nimeni, asta nu e corect.
Iar prietenei tale spune-i sa discute cu sotul ei, nu cu tine, asemenea subiecte nu au ce cauta in afara casei, tine de intimitatea lor si de gradul de comunicare dintre ei doi care ar trebui sa fie total!

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Și după oral ce urmează, anal? Uite cum o respectă soțul!
Interesant, să cunoști fiecare centimetru cu gura...
Pa, pa.

PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Se pare ca tu ai ai ceva prejudecati, care sigur iti vor prejudicia relatia/iile viitoare! Normal era sa ii ofere ei intai, demuuult deja! Sau pot debuta acum, si asa, si in pozitia 69, ca sa nu se simta defavorizati cumva, vreunul! Si sa stii ca jos, la ea, e mult mai curat decat in orice gura obisnuita, ca si continut bacterian! Daca nu crezi, googale si afla!

NOname
| NOname a răspuns:

După părerea mea, este ceva intim, individual şi banal.
Şi în general, cât timp este consensual, nu există limite...şi în mod singur nu este treaba ta să-i judeci pe alţii pentru preferinţele lor, care nu te privesc şi să-ţi bârfeşti pretinsa prietenă.

Nu murdări cu prejudecăţile ieftine ceva ce nu înţelegi! Fiecare cu plăcerile lui.

| PinkIceCream5 explică (pentru NOname):

Nu barfesc pe nimeni pentru ca nu imi sta in caracter acest lucru, iar de judecat nu sunt Dumnezeu si nu imi permit sa fac asta doar am vrut sa vad mai multe opinii pentru curiozitatea mea si pentru ca asa o pot ajuta intr-un fel sau altul pe prietena mea in ceea ce o privește dorința sotului. Ma bucur ca părerile sunt impartite, fiecare om are conceptiile sale si bineînțeles educatia sa. In viitorul apropiat daca soțul imi va cere asta poate ma voi mai gândi având in vedere toate aceste raspunsuri pe care mi le-ați dat azi, aveți dreptate. Țin sa multumesc tuturor pentru parerea sa, si din păcate nu voi oferi fundita nimănui pentru ca ar fi un gest foarte urat din partea mea sa o dau doar unuia deoarece eu consider ca meritați toții funda pentru ca ați răspuns foarte frumos si sincer! O zi frumoasa, dragilor!

| neutrino a răspuns:

Ce face un cuplu in dormitor, de buna voie si nesilit de nimeni, este o problema strict personala.

| Fatamuntilor a răspuns:

Atata timp cat sunt un cuplu stabil, se cunosc de ceva timp, nu vad care ar problema.

| vocea a răspuns:

Este alegerea ei, ea decide daca vrea sa fac asta, intr-adevar este foarte placut pentru un barbat sa i se ofere asta, dar deminte daca ea considera ca acest lucru este iti distruge demnitatea

| PreaDulcePreaFin a răspuns:

Sincer nu m-as casatori cu o femeie care nu face sex oral. Daca tu crezi ca e o situatie jenanta, inseamna ca ai o problema

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ma intreb in cat timp o sa caute in alta parte, daca nu a gasit deja. o viata ai, daca nici aia nu experimentezi tot, nu stiu cand. si voi sunteti casatoriti, nu e cuarvareala din ziua de azi, dupa 5 luni "se iubesc" si deja fac de toate. vorba aia, ce nu ai parte acasa, cauti in alta parte odata si odata.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Este extrem de scarbos/umilitor!
Cine se respecta cu adevarat, nu face asa ceva!
Gura intr-adevar Dumnezeu a lasat-o pentru exprimare, pentru a manca, saruta etc.
Personal, mi se pare ceva injositor.
Daca doi soti se respoecta, se iubesc cu adevarat, nu recurg la aceste lucruri.
Dar ce sa facem? Nu vezi draga ca daca nu esti in rand cu lumea asta murdara din ziua de azi, toti iti sar in cap?
Sa faca cum crede ea! Dar va da socoteala de toate lucrurile murdare in fata Domnului!
Te pup!

| Hakuouki a răspuns:

Neutrino si Greece spun bine ce spun, chestiile astea tin de intimitatea lor. Personal nu vad o problema in sexul oral, dar nici nu as obliga o fata ca nu vrea (pe naiba, viol direct), glumesc. Chestia asta tine de opinia fiecaruia, oricum ce fac ei, fac in dormitorul lor, pentru placerea amandurora, pana la urma nu trebuie sa iasa pe strada sa tipe in gura mare ca a facut oral.

| sweetangels a răspuns:

Si curvele tot femei sunt pana la urma (nu ca le iau apararea, dar asta e realitatea) iar destui barbati care nu primesc in relatie ce isi doresc apeleaza la astfel de femei. Eu nu inteleg de ce ii cere asta tocmai dupa 5 ani de casnicie...a probat in alta parte si i-a placut?

| Titanos a răspuns:

Este foarte injositor.

| iubesteOrezul a răspuns:

Poate daca o face chiar o sa-i placa.

| intermision1 a răspuns:

In primul rand daca aman2 sunt de acord pana la urma care-i baiu? Daca la femeie ii place sexul oral si viceversa nu cred ca este o problema. Dar daca ea crede ca acest lucru incalca un cod al moralitatii sa excludem aici divinitatea ii spune frumos ba nu vreau sa ti-o crantan in dinti si gata. Daca pentru ei sexul nu este o chestiune primordiala cred or sa cada de comun acord sa nu faca. Altii ar da sa faca sex normal dapai oral. Fiecare dupa propria educatie, experienta, religie, inclinatii s.a.m.d. Parerea si parerea mea proprie si personala nu cred ca este ceva cu care sa te lauzi..binenteles ca as da o limban ceasca si ea sa sufle in furtun, dar ceva imi spune ca nu asta ar fi tocmai o cale morala.

| likevirginiajohnson a răspuns:

Sexul oral este normal, face parte din actul sexual. Nu este nimic umilitor in asta, ar trebui sa incetam cu aceasta mentalitate tampita ca sexul este ceva murdar!