| Betty69 a întrebat:

Hei! M-am indragostit de prietenul meu cel mai bun. El inca mai tine la fosta lui iubita, insa ne comportam ca si cum am fi impreuna (ne spunem "iubire", cand ne intalnim ne tinem de mana si ne luam in brate, vorbim la tel. pana adormim, etc.) Toti prietenii nostri cred ca suntem impreuna, iar noi ne amuzam pe chestia asta. Credeti ca ar trebui sa ii spun ce simt?

Răspuns Câştigător
| Anonim2506 a răspuns:

Din prietenie câteodată se naște cea mai mare dragoste! Ține minte. Privește-l în ochii și spune-i ce simți! Baftă

12 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Asta e treaba lui...nu tu trebuie sa ii spui lui,ci el tie.
Este "eternul feminin",draga mea, femeia nu are multe atu-uri si e bine sa si le pastreze pe toate.
Cand iti place un baiat, arata-i ca-l placi, dar lasa-l pe el sa vorbeasca, asta e un joc in care castiga cel care stie sa taca mai bine.
happy

| AnnY98 a răspuns:

Hmm...paii ar trebui sa'i zici...adica daca va intelegeti foarte foarte bine de ce sa nu incerci?
Dar sa il iei usor...deci nu din prima ''TE PLAC''..usor usor gest cu gest si totul va fi OK happy

| neutrino a răspuns:

Nu, lasa-l pe el sa-ti spuna frumoasele minciunele.

| vocea a răspuns:

Spune-i ce simti beti e cel mai simplu, cel mai sigur, cel mai croect si cel mai frumos, mult succes

| Mussette a răspuns:

Daca simti ca si el simte la fel si ca nu strici pietenia, spune-i. Sau da-i de inteles.

| ZEU93 a răspuns (pentru Mussette):

Scuze te voi contrazice. Cand unu din prieteni deja tine la altul prietenia e deja stricata sau pe duca. Acum revenind la problema, spune-i ce simti e cel mai bun sfat.

| Mussette a răspuns (pentru ZEU93):

Posibil. Dar daca ea omite ce simte pentru el si se indragosteste de alt baiat, pot ramane prieteni.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Exista posibilitatea sa il sperii si sa se retraga. Sau sa profite de situatie si de tine (dar daca e prieten, nu o va face).
Cred ca daca nu te-ar placea si el, nu ar petrece atata timp cu tine. Eu as zice sa ii spui ce simti. Ai sanse mari.

| NameHarris a răspuns:

Face asta pentru a uita de fostawinking

| 49Days a răspuns:

Stii te gandesti ca macar ai prietenia decat sa nu ai nimic.Dar ar trebui sa ii spui pentru ca o sa te intrebi mereu ce ar fi fost daca...si dupa felul cum va comportati merita sa risti. Si un comentariu mai sus "din prietenie se naste iubire" ce e mai frumos decat sa va placeti cand stiti aproape totul unul despre celalalt(defecte calitati)Intelegi ce zic?

| methodmen a răspuns:

Dezvaluie ce simti, nu are rost sa tii in tine; techinui aiurea.

| DrLove24 a răspuns:

Clar, trebuie sa ii spui ceea ce simti! happy