| ChristineSch a întrebat:

Hei. Nici nu stiu cu ce sa incep... Ma inteleg foarte bine cu un baiat. E inalt, bine facut, par castaniu, ochi negri... E superb! Ne petrecem tot timpul impreuna. Glumim impreuna, plangem impreuna, jucam jocuri video impreuna, mergem la scoala impreuna. E prietenul meu cel mai bun, dar de cateva zile incoace vreau sa fim mai mult decat prieteni. I-am spus doar fratelui meu ceea ce simt pentru baiatul respectiv. A jurat ca ramane intre noi, dar a doua zi i-a spus tot. N-am mai dat ochii cu EL de vreo 2 zile, pana m-a sunat o prietena. Mi-a spus ca a vorbit cu EL si este un nesimtit. Si-a batut joc de sentimentele mele si a zis ca nu o sa se intample nimic intre noi.
Vreun sfat? :\

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
7 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nu are nici o vina pentru ca nu ti-a zis ca te vrea de gagica, tu erai iluzionata cu el si acum mori cu speranta

| AnnY98 a răspuns:

Depinde...poate ca prietena ta ar fi mintit..sau poate ca are dreptate...tu ar trebui sa vorbesti cu el, ca sa fii sigura de raspunsul lui.
Bafta! happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Inainte de a-l cataloga ca fiind nesimtit nu ar fi mai bine sa vorbesti cu el sa vezi ce si cum? Daca nu te vrea ca "gajica" inseamna ca si-a batut joc de sentimentele tale?
Mai degraba tu ti-ai batut joc de sentimentele tale prin faptul ca nu ai avut tupeul sa ii spui ceea ce simti si a aflat de la altcineva.

| gingergirl1 a răspuns:

Daca tu chiar ai incredere in prietena ta, ascult-o, daca nu, exista si posbilitatea sa te fi mintit in legatura cu tipul.winking Daca sunteti(sau erati) cei mai buni prieteni, totusi ar trebui sa vorbesti cu el si sa ii spui tot ce te-a deranjat sau sa il intrebi ce a discutat cu prietena ta. Nu poti sa lasi lucrurile asa.

| KeporLove a răspuns:

Detaliaza mai mult situatia te rog

| cristi62 a răspuns:

Incearca sa vorbesti cu respectivul intre 4 ochi si spune.i cum sta treaba si ce simti pentru el. Poate si el s-a atasat de tine dar ii e rusine sa iti spuna.
Daca nu simte nimic, veti ramane prieteni ca si pana acum.

| Tania59 a răspuns:

Arata-i ca si tu ti-ai batut joc de el si ca ai spus acele cuvinte sa vezi cum reactioneaza.Nu-i arata ca iti pasa, ca te doare in cot de el.