| Ninini a întrebat:

Hei. Povestea mea este cam complicata, iar pentru a primi un raspuns este necesar sa o stiti. Deci... Totul a inceput acum 1 an jumatate, eram colegi de clasa la liceu, am inceput sa iesim mai des, am fost buni prieteni, iar dupa cateva luni totul a luat o noua intorsatura. Eram indragostiti. Suntem impreuna din martie anul trecut. La un moment dat, nu mai primeam atentie din partea lui, dar imi era greu sa rup relatia. Asa ca am inceput sa vorbesc cu un tip, insa nimic serios. Prin vara mi-a citit conversatiile cu acest tip si a fost mare scandal. Am incercat sa ii explic ca are si el partea lui de vina, dar nu a inteles. Am ramas cu greu impreuna. In toamna a inceput facultatea asa ca a trebuit sa ne mutam. El deja nu prea mai vroia sa fim impreuna, dar stiam ca ne iubim asa ca am insistat.! TREBUIE sa mentionez ca el nu a vrut sa se culce cu mine, desi am ajuns de nenumarate ori in acel punct si el se oprea.( nu vreau raspunsuri gen : e virgin, e gay etc.) Am crezut ca nu il atrag, dar atunci de ce "i se scoala"? El zice ca e din cauza faptului ca l-am "inselat", insa nu a fost un inselat "fizic", pur si simplu aveam niste conversati mai apetisante sa zic. Dar daca e din cauza asta, inainte de acel tip de ce nu s-a culcat cu mine? Sunt o fata normala, nu sunt nici bomba sexy, dar nici cea mai urata si grasa din lume, iar el asa ma face sa ma simt. Am incercat sa vb de nenumarate ori cu el pe tema asta, dar degeaba. In fine. Continuam. Dupa ce a inceput facultatea ne-am cam despartit de tot, mai dormeam pe la el din cand in cand si mereu ma milogeam de el sa ne impacam.dar degeaba. In decembrie s-a terminat totul ff urat si am decis sa nu il mai caut deloc. Dar ghiciti ce?! S-a speriat si a inceput el sa ma caute sk sa ma vrea. Timp de 2 luni nu am avut nicio treaba, ba chiar am avut amandoi o noua relatie, dar el tot ma cauta. Pana intr-o zi cand am cedat si am zis amandoi ca o luam de la zero. De o luna ne-am mutat impreuna. Inainte sa ne impacam am hotarat niste lucruri gen : eu nu te insel, tu nu stai toata ziua sa te joci pe laptop etc. ei bine eu m-am tinut de toate promisiunile, insa el nu. Prima saptamana lapte si miere. Dar de atunci, sta non stop si se joaca pe laptop, nu ma baga in seama, zici ca avem 50 de ani vine de la munca si se baga in pat si doarme. Cam asa decurge relatia noastra. Ps: inca nu am facut sex!

11 răspunsuri:
| FemeiaPisică a răspuns:

Cică ''am zis amandoi ca o luam de la zero''. Tu realizezi că într-o relaţie nu o poţi lua niciodată de la zero? Poţi uita tu totul? Adică să uiţi momentele fericite, dar şi momentele triste?
Nu există dragoste între voi, deloc.

| Bianca1001Bia a răspuns:

Niciodata nu poti uita trecutul, punetesi tu in locul lui, daca el asr fi vorbit cu alta doar ca nu pres mergea bine intre voi cum te simteai? normal canu a vrut sa o faca cu tine, poate din 2 motive, unu sa se razbune pe tine pentru aia, si pentru ca ii ersa frica sa nu se ataseze si mai mult de tine, si tu sa il inseli, nu stiu ce sa zic, esti un pic mai mult tu vinovata decat el, dar daca vrei sa va mearga bine incearca sa il intelegi, incearca sa'l exciti daca vrei sa o faci cu el, ai mentionat ca stati impreuna, daca ai incredere in tine si nu ai complexe, iesi gola de la dus, dormi doar in lenjerie inima, si asa poate te va dori, si sexul va va apropia mai mult, fii mai intelegatoare cu el, stai cu el cand se joaca, faptul ca vine de la munca si somn, este din caza oboselii, daca te'a cautat inseamna ca simte ceva pentru tine. Nu stiu ce sa zic mai mult, bafta ai grija de tine

| SkyPilot a răspuns:

Daca exista ceva mai important ca tine, asta nu este iubire. Nici din partea lui, nici din a ta. Este un fel de fixatie, va e teama sa renuntati la putinul pe care il aveti.
Partea cu refuzul de a face sex as crede ca este din teama. Probabil ca este virgin (indiferent ce zice el), a auzit tot felul de povesti si ii e teama sa nu se faca de ras. Iar daca si tu esti, teama e cu atat mai mare.

Răspuns utilizator avertizat
| Țoglă a răspuns:

Încearcă să îl atragi... îmbracă-te în ceva sexy și satisface-i fanteziile. Dacă te respinge, știi și tu că nu mai are rost relația asta.

| VictorVictoras a răspuns:

Lasa-l ca nu e de tine, asta nu este iubire pentru tine, este tortura, daca vei ramane langa el vei avea o viata foarte trista, de atata timp impreuna si nu se gandeste catusi de putin la tine sa te faca fericita, nu-i pasa de tine se gandeste doar la el si nu te lasa sa fi cu altcineva din egoism nu ca te-ar iubi, daca iubesti o persoana nu te comporti asa, in legatura cu conversatia cu acel tip, da ai gresit si cred ca esti constienta de acest lucru, chiar daca el te-a adus in aceasta situatie era mai corect sa vorbesti cu el inainte sa-i explici iar daca atitudinea lui nu se schimba renuntai total, ceea ce ti-as sugera sa faci acum pentru ca el nu se va schimba dupa cum ai descoperit si tu, nu te mai amagi cred ca meriti mult mai mult decat ceea ce primesti. mult succes in viitor.

| GgAnett a răspuns:

Pai dragostea chiar e cel mai puternic lucru ce tine 2 oameni impreuna. Mi se pare totusi absurd ca nu ati facut inca sex. Nu are erectie? Nu pofteste? De masturbat se masturbeaza sau nu inteleg. Are el ceva fixatii legate de sex, a mai facut sex inainte? Nu imi pot da seama.

| IonutM4A1 a răspuns:

Pai daca va iubiti veti ramane impreuna orice ar fi! Toate relatiile au propriile greutati! Daca il iubesti cu adevarat, ramai langa el!

| Ninini explică:

Nu e adevarat. Chiar este iubire ce avem noi! Poate doar ca nu s-a inteles asta din spusele mele. Iubirea este cam singurul lucru care ne mai tine impreuna.

| Ninini explică:

Chir niciunul dintre noi nu este virgin. Vag mana in foc si pentru el deoarece ca o cunosc pe fosta lui prietena si stiu sigur ca s-a culcat cu ea.

| Ninini explică:

Am incercat sa il excit in toate felurile. Se excita. Ne pupam, ma saruta peste tot, dar nu se culca cu mine. Singurul lucru pe care il accepta este sexul oral. Am zis ca poate s-a obisnuit asa si am renuntat si la aceasta idee. Dar degeaba. Daca se excita si eu nu "termin" treaba se supara/enerveaza. Si nu, nu este obosit. Nu lucreaza. Se duce la facultate putin apoi se joaca toata ziua. Si vine obosit in pat de parca ar fi fost la munca.