| Maleena95 a întrebat:

Hei ppl big grin am un mare secret de impartasit cu voi ca la altcineva nu pot sa il spun sad mam culcat cu un baiat care era afectat de SIDA big grin si nu am stiu despre aceasta chestie am aflat dupa ce mi sa spus de catre el ce are. Am fost socata si am mers la doctor si se pare ca am inceput de SIDA sad nu stiu ce sa fac nu le pot spune părinților despre aceasta problema si daca nu ma tratez pot muri si de la un timp nu mai am pofta de mâncare cand imi fac baie imi cade mult par din cap deja ma simt slăbită si tin sa va spun ca au trecut 5 luni de la aceea faza si cred ca cu tot timpul ce trece mai mult ma înrăutățească nu stiu ce sa fac i-as spune mamei dar imi este frica de reacția care o va avea sad ce as putea face sad adica voi ce ati fce in locul meu sad dau funda

Răspuns Câştigător
| E7eRgY a răspuns:

Orice persoana care este bolnav de SIDA sau are HIV trebuie sa informeze partenerul din timp si mai ales daca vrea sa faca sex cu persoana respectiva.

Trebuie sa il reclami la politie sa suporte consecintele, gandeste-te ca pe viitor mai poate infecta si alte persoane.
A fost cu premeditare, el stia ca are acea bola si te va infecta, iar acest lucru este infractiune care se pedepseste

Ti-a distrus viata acum nu iti dai seama dar pe viitor o sa plangi o familie iti va fi foarte greu sa intemeiezi.
Daca ai inceput de Sida iti dau maxim 5-10 ani daca faci tratament.
Adio (macar pedepsestel).

17 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Asa se intampla cand faci sex neprotejat cu necunoscuti trebuie sa faci analizele bts de urgenta

PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Du-te imediat la medic si spune-i tot, cu lux de amanunte! Nu mai amana, caci tratamentul e gratuit! Cu cat amani mai mult, cu atat mai mult va dura tratamentul! Iar pe de alta parte, tu cat de mica si nestiutoare sa fi, incat nu ai insistat sa va protejati?! Nu stiaia ca atat viata, dar si sananatea aparatului tau reproducator pot fi afectate iremediabil de o astfel de infectie?!

Sa speram ca macar alti viteji/ze vor invata ceva din asta!

| FataCuChitaraMunților a răspuns:

Şi o spui aşa? big grin
De curiozitate doar...voi despre ce vorbeaţi înainte să ajungeţi în pat?
Despre League Of Legends?
Trebuie să le spui părinţilor.Ei oricum vor afla.Şi dacă va fi prea târziu, tot vor afla.Şi se vor simţi trădaţi.Vor crede că nu ai avut încredere în ei. Dacă tot ai făcut asta, măcar fii responsabilă şi suportă consecinţele.
P.S. a fost fără prezervativ? Să nu apară şi un bebe...

| Pacala a răspuns:

Eu m-aș bucura să faci SIDA cândva, pe bune. Nu de alta, dar ești atât de idioată încât e păcat să consumi resursele Terrei.

| RAY a răspuns:

Sida se instaleaza dupa ani buni, vrajeli ca mori asta nu e adevarat, acel virus isi face aparitia dupa multi ani si daca urmezi tratament nu mori, uni au trait si o viata cu hiv

| mihai69 a răspuns:

Doar dacă vrei să îi îmbolnăvești pe toți din jurul tău care ar putea (voit sau accidental) intra în contact cu fluide corporale ale tale trebuie să ții faptul acesta secret. Altfel, dacă ții totuși cât de cât la ei, spune-le de îndată. De altfel, fapta de a ascunde infecția față de cineva care ar putea-o contracta la rândul lui/ei de la tine constituie infracțiune (nu că ar mai conta pra mult, dar totuși)...
E timpul să începi să treci pe la biserică, să-ți afli împăcarea spirituală măcar.

| Fatamuntilor a răspuns:

Ai face bine sa ii spui mamei tale si asta cat mai urgent.

| FABULOSUL6000 a răspuns:

Daca cumva nu e o gluma proasta spune-i si mergi de urgenta la medic. Nu e de joaca si din pacate nici tratabil complet nu este. Ce dumnezeului a fost in capul tau?

Răspuns utilizator avertizat
| darriya a răspuns:

Eu zic sa te duci la doctor..stiu o fata care a patit la fel...a trait cu un om care are sida dar fara ca ea sa stie, a ajuns la spital cand doctorii nu mai puteau sa faca nimic pentru ea, acel om daca il pot numi "om"traieste si acum insa acea fata a murit.un doctor la sfatuit sa bea alcool si sa se culce cu cat mai multe femei ca sa o mai lungeasca, el e purtator de sida, trebuie sa o dea mai departe.

| IoneeLaaaMaa a răspuns:

Super.te-a prostitwinking

| LucianStefan a răspuns:

Eu zic ca ar trebui sa le spui parintilor deoarece ei sunt cei mai buni prieteni ai tai si nu o sa iti vrea raul niciodata, trebuia sa te protejezi... faptul e consumat vb cu parintii tai poate te vor ajuta

| Maleena95 explică:

Si de cand sa întâmplat chestia asta sa știți ca am încercat sa evit sa mai iau contactul cu persoanele, mai ales cu familia etc incerc sa mențin distanta prieteni familia mi-au intrebat ce este cu mine si nah am spus ca am o perioada mai proasta dar nu stiu ei ce este cu mine ptca mie teama sa le spun sad

| KingAndrei989 a răspuns:

nu ai sida daca aveai sida nu aparea m-am culcat cu un baiat care era afectat de sida si ai pus si big grin

| KingAndrei989 a răspuns:

nu ai sida daca aveai sida nu aparea m-am culcat cu un baiat care era afectat de sida si ai pus si big grin nu mai ai sanse de viata straight face

| KingAndrei989 a răspuns:

Si dc pui big grin

| ATheodora a răspuns:

Poate daca acel baiat nu ar fi avut SIDA, iar parintii tai ar fi aflat ca te-ai culcat cu el, s-ar fi enervat. Sper ca nu e o gluma proasta. Du-te imediat si spune-le, caci daca este adevarat, nu e de gluma. Daca (Doamne fereste) vei muri, parintii tai vor fi mult mai supara-ti decat daca le spui.