| ANONIM22222222333 a întrebat:

Hei salut TPU sper sa ma puteti ajuta...
m-am indragostit de o fata de la mine din clasa si nu stiu cum sa ii spun...este de treaba, mai vb in pauze in ore... de multe ori vine la mine si spune "ce faci?" si ma imbratiseaza aproape de fiecaredata.
intr-o zi am avut sport si am stat de vorba cu ea dar nu am avut sange in inima sa ii spun ca imi place de ea crying
niste sfaturi va rog >>>>? cate de urgent

Răspuns Câştigător
| TechnologyWebBrowsing a răspuns:

Mai bine nu folosi messenger-ul sau SMS-urile. Trebuie sa ii spui in fata. Pentru ca fata o sa zica, ca esti un fraier si nu ai curajul sa spui in fata. Cand o prinzi singura baga-ti sangele in inima si spune-i.

10 răspunsuri:
| AnGeL a răspuns:

Cel mai bine este sa te gandesti ca nu ai ce pierde daca ii spui ceea ce simti
ai putea incerca sa gasesti momente in care sa fiti numai voi doi si sa ii spui
sau in cazul in care esti prea timid ai putea sa ii trimiti un mesaj sau sa ii spui pe messwinking
succeshappy

| Silviu591 a răspuns:

Bai fratilor..lasati-va colegii de clasa..nu va merge niciodata o relatie dintre doi colegi..decat sa va stricati prietenia mai bine lasi treaba cum este..nu-i spune nimic

| eu4you a răspuns:

Eu zic sa ii spui cand te simti pregatit.Nu prin tampenii de genu':mess, mesaj, facebook...etc.Sa fie ceva fata-in-fata, sa nu te balbai, sa nu te scarpini, si sa te uiti drept in ochii ei! Si daca zice ca ea nu te place, nu e un capat de lumeee! Sa mai incerci.Eu plac acelasi baiat de 3 ani si pe el il doare fix in locul ala putin mai jos de spate de mine.

Răspuns utilizator avertizat
| amonynus a răspuns:

Joaca adevar si provocare si pune un prieten sa te intrebe daca e adevarat ca o placi. tu zici da si vezi sa fie si tipa in joc

| ANONIM22222222333 explică:

Petrece destul de mult cu o prietena de aiei... doar la sport cand nu am chef sa fac pot sa ii spun ...sau daca iesim la un suc

| ANONIM22222222333 explică:

Pai ea nu prea intra pe mess. mai rar
am intrebat-o dc nu intra si spune ca nu prea ii place pc. si nu am nici nr ei sad doar ea il are pe al meu

| ANONIM22222222333 explică:

Silviu591 o sa incerc sa ii spun dar merita...
tie nu ti-a placut de nici o fata din clasa cu tine in generala sau la liceu? eu nu cred

| LulyXOXO a răspuns:

Ar trebui de acum sa te duci tu la ea si sa o intrebi "ce mai face?",,, nu astepta sa vina ea de fiecare data,,, Vorbeste cu ea mai des si eventual spune tuturor cea ce simti pentru ea si ea va afla de la alti ceea ce simti tuu pentru ea ca sa nu te chinui tu :-J,,, colegul meu asa mi-a facut si mie si chjiar mi s-a parut din ce in ce mai dragut dupa ce mi s-a spus ca ma place,,, iar dupa aceea,, dupa ce vei vedea ca sunteti din ce in ce mai apropiati ai putea sa ii spui happylove struck

| teutza2000 a răspuns:

Daca ai messu ei spune-i tot ce simti prima data acolo pentru mine este mult mai usor...si vei vedea ca a doua zi la scoala se va comporta altfel.si prin cum ai descris tu ca se comporta cu tine sigur te place