| tumtum a întrebat:

Hei,saluuut! Sunt fata si in urma cu 2 seri am intretinut pentru prima data relatii intime cu un baiat(da,protejat,si nu, nu am 14-15 ani, am aproape 19). Bine,la inceput a fost dureros,dar pe langa asta, la un moment a inceput sa ma doara burta..Sunt destul de informata, dar asta nu stiu.a fost ciudat..Si el a spus ca nu e normal.
Ar trebui sa ma sperii sau ceva? straight face
Chiar am nevoie de un sfat happy

Răspuns Câştigător
| Yasemyn a răspuns:

Buna!
Toate am trecut prin "chinul" asta de la inceput happy dar, cum a spus si el, este o durere normala!
Nu trebuie sa te sperii, doar ca o sa mai simti aceasta durere poate si data viitoare cand ve-ti intretine relatii intime! De ce? Pentru ca este ceva"nou" si vaginul tau nu este obisnuit cu asa ceva happy dar nu te teme... daca te doare, trebuie doar sa ii spui happy

Bafta kiss

9 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Zici ca ai 19 ani?

| tumtum explică (pentru neutrino):

Aproape 19. de ce?

| tumtum explică (pentru neutrino):

DAca te-ai uitat pe profilul meu... data de nastere e pusa la plesneala.

| ViatacuLouie a răspuns:

CeceLove laughing la 12-13 ani, pe bune?

| tumtum explică (pentru ViatacuLouie):

Hai ca esti baiat, da-mi un raspuns!laughing

Răspuns utilizator avertizat
| CeceLove a răspuns:

Nu cred ca ar trebui sa te sperii. Cred ca e ceva normal. Si mie mi s-a mai intamplat cand eram mai mica (cam pe la 12-13 ani ) sa am dureri in timp ce faceam sex cu fostul meu prieten. Poate fii din cauza marimii penisului si daca vaginul tau e prea scurt se poate sa atinga cervixul si simti o durere ca si cum te doare burta. Oricum nu o sa te mai doara dupa ce te obisnuiesti. Sau oricum prietenul tau ar putea sa incerce sa nu o mai bage asa adanc data viitoare ca sa nu atinga cervixul.
Sper ca te-am ajutat. :-)

| Blanka120 a răspuns:

Nu... nu iti face grij, data viitoare daca te va durea ia un Ibuprofen... iti face bine cand faci si te doare sau spatele sau burtica. Sper ca te-am ajutat macar puțin papa *

| tumtum explică (pentru Blanka120):

Dupa nu am mai avut nici o problema, doar atunci pe moment, si ne-am oprit. Mersi de sfat :*