| tumtum a întrebat:

Hei,saluuut! Sunt fata si in urma cu 2 seri am intretinut pentru prima data relatii intime cu un baiat(da,protejat, si nu, nu am 14-15 ani, am aproape 19). Bine,la inceput a fost dureros, dar pe langa asta, la un moment a inceput sa ma doara burta..Sunt destul de informata, dar asta nu stiu.a fost ciudat..Si el a spus ca nu e normal.

Ar trebui sa ma sperii sau ceva?

Chiar am nevoie de un sfat.

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Iti doresc sa fii o femeie fericita si implinita,in primul rand.
Pe urma,incepandu-ti viata sexuala,ca orice femeie constienta si responsabila,va trebui sa faci o vizita ginecologului ca sa afli daca totul este in regula,sa faci si un test Pap ca sa poti sta absolut linistita in privinta sanatatii tale genitale.
Ocazie cu care,il poti intreba si despre mica ta neplacere.
Dupa parerea mea,sau nu era zona respectiva obisnuita cu modul in care a fost atinsa,lovita si tratata sau e posibil ca tu sa fi fost foarte excitata,aproape de orgasm,fara insa sa il poti avea,lucru care provoaca dureri de burta.
Doua explicatii posibile,dar daca durerea si neplacerea continua, te rog sa-ti consulti medicul ginecolog, orice neplacere risca sa devina o boala, netratata la timp.
Si, protejati-va intotdeauna!
happy

| tumtum explică (pentru greece12):

Multumesc! :*

| greece12 a răspuns (pentru tumtum):

Sa-ti fie de folos!
happy

| tumtum explică (pentru greece12):

Hei,bunaa! Ma puteti ajuta cu niste detalii despre un cabinet de planning famlil din Bucuresti? Adica de ce acte am nevoie, daca trebuie sa platesc.

7 răspunsuri:
| NameHarris a răspuns:

Nuhappy

| sweetangels a răspuns:

Un ginecolog te ajuta cel mai bine. Nu te mananca. Mai bine sa stii ce ai decat sa fii ingrijorata.

| NoRegretsxx a răspuns:

Dupa ce iti incepi viata sexuala e bine sa iti vizitezi ginecologul. Problema ta nu pare a fi grava.

| lovemeoana a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa mergi la medic.