| cristinutza07 a întrebat:

Hei, stiu ca nu prea o sa ma bagati in seama dar vreau si eu un sfat. Fostul meu prieten vrea sa fim din nou impreuna numai ca eu nu vreau asta deoarece eu tin la alt cineva, dar acea persoana nu cred ca ma place... In fine vorbim dar cam rar si cand ne intalnim se uita la mine insistent si imi zambeste... i-as spune ce simt pentru el, doar ca el e mai mare decat mine si are prietena. Intr-o seara s-a ofticat foarte tare ca am dat check-in ca ma simt bine la telefon cu fostul meu prieten si mi-a spus ca se vede urat postarea si sa o sterg. Nu stiu ce sa fac. Sfaturi? ofer

Răspuns Câştigător
| Andrada0025 a răspuns:

Daca el are pietena ar trebui sa-i da-i pace! Nici tie nu ti-ar placea daca ar venit alta si s-ar baga intre voi, acum sincer!
Lamureste treaba cu el daca vrea ceva sau nu... nu poti sa stai dupa cineva care nu te asteapta pe tine. Lamureste-te si mergi mai departe scumpo. happy

5 răspunsuri:
| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

Acasa TV, ce sa mai.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pari o persoana nehotarata si care nu stie exact ce cauta si ce vrea, esti nedescoperita, asa ca mergi mai departe in cautarea altcuiva, e pacat sa-i dai sperante si dupa aia sa-i dai din nou, cu piciorul.
Stai cu el de vorba si ai explici ca nu simti nimic pentru el, si nu te mai juca cu inimile unora, vine ziua cand ai sa suferi si iti vine randul sa te "oftici".

Ti-a zis cineva vreodata ca lasi in urma ta prea multa durere?

| Psihedelic777 a răspuns:

Hmm...pai daca nu mai ti la fostul atunci nu te impaca cu el. Daca simti ceva cu adevarat pentru el si vrei sa te impaci e ok, dar daca nu mai ai nici un sentiment pentru el ce rost are sa va imapacati? doar asa de plictiseala? nu are rost.Iar despre baiatul care iti place... daca zici ca are prietena nu e prea frumos sa te bagi peste.Dar daca zici ca-ti place asa mult incearca sa mai vorbesti cu el iar cand sunteti mai singurei sau e o atmosfera mai linistita si vezi ca se simte bine spune-i ca il placi.Baftahappy

| Rebeka88 a răspuns:

1.afla cum gandeste baiatul la care tii 2. daca te favorizeaza sau chiar se desparte de prietena lui, spune-i ce simti daca nu spune-i ce simti ca sa scapi de povara 3. daca te-ai eliberat si simti ceva pentru fost, acceptai oferta 4. daca nu te-ai eliberat explica-i asta fostului si cu sentimentele tale...o intreb pe matusa (psiholog) si revin.bafta;*****

| Giuliaaa282 a răspuns:

Pai, daca il mai iubesti sau macar daca mai esti atrasa de fostul tau prieten eu zic sa va impacati. Nu te lasa dusa de val! Poate acel baiat nu te place, poate te vede ca o prietena, nu mai mult si de aceea ti-a zis ca nu arata bine postarea aia. Mai ales ca are prietena... Eu ti-am dat un sfat!