| anonim_4396 a întrebat:

Hei TPU, acum o luna mi-am facut prieten. El are 18 ani iar eu 15. Ne cunoastem de mult timp, el a fost primul care m-a sarutat dupa si-a facut prietena si dupa s-a reintors la mine. Acum chestia urata e ca el vrea sex iar eu nu si ne certam foarte des.ce pot face?

12 răspunsuri:
| EnvyU a răspuns:

De ce nu a ramas cu tine din prima? L-a refuzat aia cu sexul si acu vine la tine si te roaga ca poate poate. Daca iti place de el si simti aceea nevoie sa fi cu el si sa il suni mereu atunci afla daca si el te place in felul asta, nu doar pentru ca vrea sex. Mai bine iti gasesti pe cineva care te iubeste si care il iubesti pentru ca prima oara trebuie sa fie ceva special, o sa iti ramana in minte toata viata, si nu vrei o amintire neplacuta, nu? Iti recomand sa ii spui sa te lase in pace daca tot insista pe tema asta, nu te lasa impresionata de vorbele dulci si micile fortari psihologice. Fi tare si ai grija happy

| anoonym a răspuns (pentru EnvyU):

Multumesc :*

| AlexanderAdrian a răspuns:

Ce frumos e cand nu cunoastem faptul ca 15 ani e varsta de la care un cetatean isi poate da acordul liber pentru a face sex. Si mai frumos e ca nu stim ca atat timp cat intre cei doi diferenta e de maxim 3 ani statul iarasi nu o considera o fapta penala.

Inca mai grozav e sa nu-ti dai seama ca gresesti foarte mult facandu-ti un iubit la asemenea varste cand e clar mai ales la varsta lui ca-si va dori sex. Si mai urat e sa spui da de ce vrea dom'le sex? Ei a visat urat si are tupeu sa vrea sex la 18 ani, cum asa ceva? Sa faca peste trei ani sex la 21 sau la 40 mai bine.

Ce sa faci? Sa te desparti de el. NU e mai putin adevarat ca cineva care te-ar iubi cu adevarat ar astepta. NU e, asa cum am spus, mai putin adevarat ca un adolescent de 18 ani nu-si face o relatie ca sa faca sex peste nu stiu cati ani, imi pare rau asa merge lumea, nu suntem asexuati, nu suntem o specie care se inmulteste prin diviziune, na.ce sa zic. Si in final, repet, NU e mai putin adevarat ca tu ai gresit cel mai tare, stiind ca nu esti pregatita nu aveai ce cauta cu unul de 18 ani si de altfel nici aia de 15 ani nu sunt mai calugari.

| corbulalbrosu a răspuns:

Este un simplu "aventurier" care nu doreste nimic altceva decat sa te traga in "teapa" si sa te adauge ca pe un nou trofeu in "palmaresul" sau.Ar fi bine daca ai intelege ca el nu are sentimente de iubire pentru tine.Un iubit adevarat nu s-ar apuca sa se "certe" privind aceasta tema.Ar trebui sa gandesti rational, ai putea face asta.

| neutrino a răspuns:

Sexul nu e o chestie urata daca este facut de adulti. Roaga-l frumos sa te mai astepte macar 3 ani, sau daca nu, sa revina atunci.

| Emilian65 a răspuns:

Felicitari! ca mu vrei sa faci sex cu el. Daca te-ar iubi cu adevarat nu s-ar certa cu tine din cauza sexului.

| Doub a răspuns:

Isi bate joc de tine. Lasa-l.

Răspuns utilizator avertizat
| Pinocchio a răspuns:

Sa te desparti de el. Nu e frumos din partea lui ca vrea sa faca sex cu un minor.

| Just4Joker075 a răspuns:

Poti sa-i spui ca daca tine mult la tine poate astepta sa mai astepte, pentru ca nu esti pregatita acum ai 15 ani si el 18 de ce daca vrea sex poate astepta 3 ani ca nu moare si o sa faceti cand te consideri pregatita sau daca nu te desparti de el pentru ca devine prea insistent si dependent de sex

| Ioana803 a răspuns:

E clar ca doreste de la tine doar sex.
Daca era sa te iubeasca cu adevarat, nu se ducea la alta si apoi se reintorcea la tine.
Mai mult ca sigur cealalta fata, l-a refuzat, de asemenea.
Parerea mea e sa il lasi deoparte si sa iti vezi de treaba ta si sa nu faci vreodata prostia de a-ti incepe viata sexuala de la aceasta varsta.
Crede-ma, baieti sunt foarte multi, diferite caractere si nu trebuie sa te limitezi la unul singur.
Daca intr-adevar va sta cu tine vreo 2-3-4 ani si iti dovedeste ca te iubeste si te va astepta in legatura cu inceperea vietii sexuale, da...sa zicem ca ar merita.
Ai grija de tine si nu te arunca in bratele oricarui baiat asa de tanara.

| NelyMaria a răspuns:

Sa te desparti de el deoarece daca nu te intelege ca tu nu vrei sa faci sex ar trebui sa accepte asta si sa is dea seama ca esti minora.