| anonim_4396 a întrebat:

Acum vreo 5 luni m-am despartit de iubitul meu pentru vreo 2 saptamani nu am vorbit cu el in acest timp si m-am vazut cu un alt baiat si ne-am sarutat. Am mai iesit inca o zi cu acest baiat si am stat cu inca 2 persoane la un prieten de-al lui acasa am vorbit asa despre fostele noastre relatii,interese comune diferite chestii banale care le vorbesti cu o persoana cand vrei sa o cunosti. Eu ma intalnisem cu el in speranta de-al uita pe fostul meu prieten dar nu am putut sa fac asta ma gandeam tot timpul la el si am vrut sa termin toata treaba cu acest baiat, asta am si facut. Dupa ceva timp m-am impacat cu fostul meu si i-am zis ca am vorbit cu un baiat cat timp nu am mai fost cu el dar nu ii spusesem nimic de sarutat, toate bune si frumoase cu mici exceptii. Iar acum la sfarsitul lunii trecute ce se intampla ma cert cu iubitul meu nu am mai vorbit si ma suna el acum cateva zile sa-mi spuna ca vine sa ne intalnim si imi arunca in fata tot ca de ce nu i-am zis ca m-am sarutat cu baiatul ala ca am terminat absolut tot, am incercat sa-i explica ca am vrut sa-i spun asta dar nu am putut ca imi era frica sa nu il pierd si ca eram constienta ca va afla dar speram sa-mi fac eu curaj sa ii spun. Ieri ne-am vazut speram sa ma ierte am voribit dar nimic iar astazi ne-am vazut din nou si am vorbit mi-a zis ca ma iubeste dar nu poate trece peste ce am facut si eu tot incercam sa ii explica ca nu eram cu el in perioada aia si ca nu aveam nici o garantie ca ma voi impaca cu el iar eu voiam sa il uit dupa ce am mai vorbit asa ne-am pupat,ne-am tinut in brate era totul ca si cum am fi impreuna dar cand am ajuns acasa m-a sunat si mi-a zis ca ma bucur ca ai inteles si ca nu mi-ai mai dat nici un mesaj imi pare rau dar nu pot trece peste asta.
Am ramas masca! Stiu ca am gresit dar am regretat enorm dupa ce am iesit cu acel baiat si inca mai regret si in ziua de azi. Fostul meu mi-a spus ca e la fel de indragostit de mine ca in prima zi, stiu ca s-a simtit tradat,dezamagit, mintit dar inca nu vrea sa inteleaga ca nu eram impreuna si ca am incetat orice discutie cu acel baiat chiar daca el ma mai cauta si incerca sa vorbeasca cu mine. Nu vrea sa inteleaga ca imi pare rau i-am spus tot ce simt, ca il iubesc ca imi pare rau si eu de fel sunt o persoana extem de orgolioasa si pentru el am renuntat de multe ori la orgoliu fiindca mi-am dat seama ca in iubire orgoliul mai mult te separa dar pe el la interesat mereu ce spune lumea despre el. Ce as putea sa fac? Chiar regret nespus totul... Aveti niste sfaturi pentru mine? Funda pentru cel mai detaliaat si bun raspuns! :*

5 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Fii calma si asteapta.

| SkyPilot a răspuns:

La varsta voastra relatiile nu tin mult. Chiar daca va impacati si totul este din nou super, intr-un an-doi o sa va despartiti pentru ca unuia din voi o sa ii treaca sentimentele.
Poti sa ii spui inca odata, dar fara drama si fara cearta ca tu tii la el si ca ai vrea sa fiti impreuna, dar numai daca el poate sa inteleaga si sa accepte situatia - ca tu nu erai cu el atunci - si sa nu mai auzi niciodata despre asta. Daca nu este dispus sa faca asta este cel mai bine sa va despartiti si sa incetezi sa mai vorbesti cu el, vezi de viata ta si nu te uita inapoi. Daca o tineti asa, nu faceti altceva decat sa suferiti degeaba.

| halogen001 a răspuns:

Din exterior se vede ca relatia nu e stabila, nu exista intelegere, incredere, comunicare,...
Din moment ce te-ai despartit o data de el, ceva nu a fost bine, iar acum situatia se repeta. Poti astepta un timp sa vezi cum evolueaza lucrurile. In timp e posibil sa isi schimbe parerea, dar din nefericire situatii de genul asta se pot repeta si atunci in cazul in care alegi un alt drum nu are de ce sa-ti para rau dupa o relatie care nu mergea desi ai facut totul ca ea sa continue.

| Felys a răspuns:

Gelozia e boala fara leac, uita-l si cauta pe altcineva care sa nu iti mai scoata ochii pentru fleacuri

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Chiar daca am citit in gand postarea ta si nu cu voce tare, a trebuit sa ma opresc de cateva ori, ca sa respir.
Esti "sufocabila", asta esti! Induci si altora starea asta.
Te-ai intalnit cu altul, e ok.Doar nu era sa stai in casa, ca sa urmaresti cu cati milimetri ti se deplaseaza peretii pe an.
Intrebarea e cat de bine te-ai simtit cu acel baiat nou? A fost "fun", "ok", "catastrofa" sau "imi pare rau ca nu mi-am tras-o cu el".
Iti alegi tu de acolo daca te pricepi, ca sa nu zic altfel, si ai sa vezi din ce motiv mai stati impreuna.Dependenta, plictiseala, pasiune, obsesie...
Daca lui ii pare rau ca te-a sarutat "ala", trebuia sa invete sa nu-ti dea drumul.
Dar la voi vad ca e ceva obisnuit sa va impacati, certati, spargeti capetele.