| bibicream a întrebat:

Am 14 ani și îmi place de un băiat.suntem prieteni destul de buni și ieșim des împreună cu alți prieteni. Vreau sa știu sigur dacă și el mă place.mia spus ca mă plăcut atunci când eram colegi dar eu cred ca ăsta e doar un mod de ami spune ca mă place.într o zi am fost la un restaurant cu toții și mă invitat sa stau lângă el. când eram putin mai mici, o prietena la întrebat care dintre noi doua și încă o fata ar fi cea mai potrivita pentru el și a spus ca eu! Sunt destul de sigura ca mă place, dar mie frica sa ii spun ca si eu il plac.ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| rubyxxx a răspuns:

Il intrebi daca vrea sa joace adevar sau provocare, si daca alege provocare il provoci sa itii spuna de cine ii place sau daca te place pe tine! Apoi daca spune ca da, ii spui si tu ca il placi si ii spui daca vrea sa stea cutine!

2 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Din moment ce va cunoasteti, discutati si aveti o legatura atat de inchegata intre voi nu cred ca se poate spune ca timiditatea ar fi de vina ca nu indraznesti sa-i spui efectiv ca-l placi si ca ai dori sa fie intre voi o relatie.Cred ca mai degraba este teama de a nu-l "pierde" ca iubit in cazul in care ti-ar refuza cererea ta. Ar fi cazul sa treci peste temerile tale si sa-l instiintezi in mod direct despre sentimentele tale.Ar fi mult mai bine sa procedezi asa, decat cum ai facut-o pana acum chiar si daca iti este frica ca raspunsul lui te-ar putea intrista.Incearca.Succes.

| Doub a răspuns:

Pentru inceput invata sa folosesti "cratimele."