| horansgang a întrebat:

Hei, TPU. am facut sex neprotejat, dar nu s-a terminat in mine, deci nu o sa raman insarcinata, nu? dupa actul sexual, mi-a venit si menstruatia. asta ce inseamna? mentionez ca eram virgina

8 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

NU poti fi insarcinata. Inainte de menstruatie cu cateva zile (4-5) in cazul unui ciclu menstrual regulat sau chiar si al unui ciclu menstrual cu mici diferente de 1-2 zile maxim in + sau in -- (fata de timpul mediu de producere a menstruatiei), teoretic este IMPOSIBILA instalarea unei sarcini chiar si in cazul in care se ejaculeaza SPERMA in vagin. In situatia descrisa de tine posibilitatea instalarii unei sarcini se poate produce cu totul accidental sau printr-o minune.In consecinta, asa cum am mai amintit adica in ultimele 4-5 zile ale ciclului menstrual nu se poate forma o sarcina deoarece NU MAI EXISTA de circa o saptamana UN OVUL VIABIL. In lipsa ovulului spermatozoizii chiar si lasati/ejaculati intentionat in vagin nu au ce fecunda deci posibilitatea unei sarcini este practic 0 (ZERO). Din moment ce ai avut si menstruatie poti fi absolut sigura/convinsa ca esti in afara de orice pericol.Multa sanatate.

| Emilian65 a răspuns:

Daca treaba este asa cum o prezinti tu, nu esti gravida.

| Kenya a răspuns:

Ca nu ramai insarcinata.

| AndyPeScurt a răspuns:

Dacă ți-a venit menstruţia nu eşti, dar puteai rămăne

| yAdrian a răspuns:

Normal ar fi sa nu ramai. Vezi daca iti vine si luna viitoare menstruatia.
Dupa CEL PUTIN 1 saptamana de la act, fa si tu un test de sarcina, nu e scump, si te scapa de griji 99%. Daca iti vine si a 2 a luna menstruatia, stai linistita.
Atentie pe viitor. Bafta!

| Quiin a răspuns:

Nu esti insarcinata.
Dar ar fi mai bine sa faci sex protejat sa fi in siguranta. Daca nu se termina in tine nu e nici o sansa sa ramai gravida.
Si cand folositi prezervativul sau daca nu-l folositi spune-i s-o scoata cu un minut mai repede sa nu fie nici un pericol.

| Adi1994Adi a răspuns:

Nu esti insarcinata.