| Natty123 a întrebat:

Am început o poveste pe Wattpad am pus doar primele 10 capitole şi nu ştiu ce să fac să o continui sau nu. Adică nu cred că e aşa de reuşită. Scuzaţi limbajul folosit dar în ziua de azi aşa se vorbeşte şi unora li se pare "amuzant"...
Voi ce părere aveţi, are rost să mai continui sau nu?

http://www.wattpad.com/story/24462682-dragoste-mortal%C4 %83

Răspuns Câştigător
| Danysan a răspuns:

Eu stiu ca citesti ca sa te relaxezi si nu sa fi atent la virgule si *** din astea de fite universitare.Imi pare rau dar deja mi se pare exagerat sa ii pui eticheta cuiva daca a pus o virgula aiurea sau daca nu a pus punct cand trebuia.Pana la urma conteaza sa ai inspiratie cand scrii ceva nu sa fi atent la tot.In caz ca nu stiai daca scrii o carte aiurea si fara semne de punctuatie puse corect exista persoane care verifica asta la tipografie inainte de a o publica.Asa ca sa lasam fata sa isi continue ideea ca are cine sa puna virgula sau punctu dupa ea daca are chef sa publice asta. seara faina.

15 răspunsuri:
| buzeduulci a răspuns:

Fii
cararii
copacii
wtf
Invata sa scrii, ca ma dor ochii.

| valentingb a răspuns:

Și tu ce încerci, să te faci acceptată de majoritate? Ce te faci dacă majoritatea e greșită? E o mare uriașă prostie din punctul meu de vedere, nu are nici un farmec, e un abuz de limbaj urât, nu are nici o valență artistică. Poate începi alta.

| mihai69 a răspuns:

„Cleo, este o tânără"
Prima propoziție - prima tâmpenie. De când se pune virgulă între subiect și predicat?!?
Frate, vrei să scrii? Păi fă-o mai ales CORECT! Nimeni nu citește chestii agramate! Ca să nu mai vorbim despre a le publica, dacă ai cumva și intenția asta...

| mihai69 a răspuns (pentru Danysan):

Ca să mă pot relaxa citind, trebuie să pot citi cursiv; din păcate, textul mai sus menționat e bun de rănit ochii. Și nu vorbesc doar de O virgulă, aceea e doar prima eroare dintr-un lanț care ar fi fost infinit, de nu se termina povestea...

| doreal a răspuns (pentru Danysan):

Ai mare dreptate!

| doreal a răspuns (pentru Danysan):

Si eu vreau 61 de voturi crying. Am 159 de citiri si 2 voturi, pff... si am 4 capitole.

| Danysan a răspuns (pentru doreal):

laughing Ce citiri ca nu te inteleg?

| doreal a răspuns (pentru Danysan):

:)), se numesc de fapt lecturi, adica de cate ori ti-a fost citita cartea, iar voturile de cate ori ti-a fost apreciat un capitol. Dap... am inceput si eu o carte pentru ca mi-a placut enorm de mult ideea, doar ca nu e populara. Habar nu am ce gresesc. daca esti curios uite http://www.wattpad.com/story/24900785-umbre
In fine, nu mor pentru asta :)), doar asa m-am mirat cum ei i-a mers dar are 18 capitole iar eu 4 :D si poate scrie si mai bine ca mine.

| Danysan a răspuns (pentru doreal):

Daca vrei putem sa scriem ceva impreuna.Am ceva idei in materie de literatura.Cred ca daca ne-am combina laughing la lectura ma refer ar putea sa iasa ceva fain. Putem vb pe privat.seara faina.

| doreal a răspuns (pentru Danysan):

Habar nu am laughing, adica nu ma prea pricep la scris, dar de ce nu te apuci de scris pe wattpad?

| Danysan a răspuns (pentru doreal):

Dap as putea dar imi e cam lene singur sa fac asta happy. Daca mai e si altcineva e alta treaba.

| Natty123 explică (pentru mihai69):

''Perfecţilor'' Îmi cer scuze că sunt OM şi că mai greşesc şi eu. -_-

| Danysan a răspuns (pentru mihai69):

Eu stiu ca citesti ca sa te relaxezi si nu sa fi atent la virgule si *** din astea de fite universitare.Imi pare rau dar deja mi se pare exagerat sa ii pui eticheta cuiva daca a pus o virgula aiurea sau daca nu a pus punct cand trebuia.Pana la urma conteaza sa ai inspiratie cand scrii ceva nu sa fi atent la tot.In caz ca nu stiai daca scrii o carte aiurea si fara semne de punctuatie puse corect exista persoane care verifica asta la tipografie inainte de a o publica.Asa ca sa lasam fata sa isi continue ideea ca are cine sa puna virgula sau punctu dupa ea daca are chef sa publice asta. seara faina.

| neutrino a răspuns:

Nu aici.

| sensualus a răspuns:

Superfain, bv. esti f talentata pe bune