| Majesty98 a întrebat:

Am o mare dilema.de curand am cunsocut o fata, e verisoara unui prieten..totul a inceput bine intre noi ca sa zic asa....in vacanta de vara am stat cu ea radeam impreuna chestii de genu.Am vorbit cu ea pe fb,iar apoi i-am cerut numarul de telefon,in prima faza m-a refuzat dar apoi mi l-a dat si a zis ca trebuia sa imi dea numarul cand i l-am cerut,in fine am inceput sa vorbim tot mai mult, mie imi place dea ea dar nu pot sa ii spun sau alte chestii deoarece e cu altcineva de 3 luni,am vrut sa renunt dar intr-o seara mi-a dat un mesaj si a zis ca s-a despartit de el, s-au mai despartit ei dar a 2 a sau a 3 a zi s-au impacat,in seara acea a zis ca e definitiv,ma rog am vorbit cu ea de una alta in seara aceea,dar chiar nu stiu ce sa fac,a doua zi l-a ierat temporar, va rog, vreau un sfat pe bune..nu l-a misto.aa da si cred ca m-am indragostit de ea deoarece ma gandesc mereu la ea...si cateodata imi vine si sa plang ca nu pot fi cuvia ( don`t judge me, sunt mai sensibil )

6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nu te mai macina ca nu e bine, fi optimist si gandeste-te ca vei da de o fata buna care te va pretui si nu merge la altul, rabdare sa ai.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din ceea ce ai povestit tu, fata nu prea pare serioasa. Azi te certi, maine te impaci... chestiile astea nu suna prea bine. Ca sfat, nu stiu ce sa zic, ii poti spune ca o placi sau s-o bagi pe aia cu "am un prieten caruia ii place de tine". Mai mult de atat nu stiu ce ai putea face.

| SebastianCMT a răspuns:

Fii sigur ca si ea tine la tine, adica serios, fii si tu atent la ceea ce iti spune o fata daca ti-a zis ca s-a despartit de fostul, a vrut sa-ti dea de inteles ca e disponibila tie, plus ca a ti-a mai zis ca trebuia sa iti dea numarul de telefon... Fii sincer cu ea vorbeste cu ea intalneste-te cu ea!

| GCS8 a răspuns:

Eu cred că ar trebui să îi spui ce simți pentru ea.Nu s-ar întâmpla nimic rău, în plus... s-ar putea ca și ea să te placa pentru că din ce ne-ai spus tu mai sus, ai fost printre primii care au aflat că s-a desparțit.
Asta înseamnă că ține la tine.
Spune-i acum când este singură și s-ar putea să rămâneți împreună.
BAFTĂ!

| johnnyuk1 a răspuns:

Parerea mea este sa stai in banca ta daca fata este in relatie serioasa... spune-i sa te anunte cand nu mai este cu el si vezi atunci daca mai vrei sa ai de a face cu ea sau nu.

| Majesty98 explică:

Update:am vorbit cu ea si am intrebat-o daca s-au impacat si a zis,,sa zicem'',eu i-as spune ca o plac, nu ar fi o probelma.dar curlyy faza e ca relatia lor chiar e serioasa, asta ma dispera, singura solutie care am gasit-o ar fi sa asptept sa se desparta, daca voi puteti gasi alta solutie ar fi super. P.S. Multumesc pentru sfaturile voastre.o sa ma gandesc serios la ce ati spus