| anonim_4396 a întrebat:

Am o problema care ma macina de ceva timp. Plac un baiat, ne intelegeam bine ( in real nu prea vorbim asa mult dar avem planuri in vacanta) in schimb pe site.uri de socializare "rupem tastele" ca sa zic asa laughing( si nu, el nu ma place vrea sa fim ceva de genul " prieteni cu beneficii). Ideea e ca de curand nu stiu ce are, ba imi vorbește la vrajeala ba spune el cate o vorba dinaia sa ma faca sa ma simt ca nici macar nu-i pasa de mine CA PRIETENA. Problema mea cea mare este ca acum vine vara si o sa stau ca o prostuta sa ma gandesc la el si o sa uit sa ma bucur de ea. (Y)
Ce sa fac sa nu imi mai pese de el?

8 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Nu suntem finte care sa ne iubim cu o cineva o viata,omul e sincer,altil tiar promite relati apoi tear lasa, respectai sinceritatea, rar oamenii sinceri in ziua de azi, esti om ai dorinte sexuale cei rau in a face sex?, poate nu e pregatit de relatii, nu toti vor ce vrei tu

| neutrino a răspuns:

Cauta-ti si tu un baiat caruia sa-i pese de tine in mod real, nu virtual.

| Suck a răspuns:

Nu te arunca cu,, sufletul" in fata, distresza-te, vorbeste cu el mai serios si explica-i ce vrei de la el.

| Cristinaaa57 a răspuns:

Si eu sunt intr-o situatie similara...big grin,pai pe mine ma ajuta iesirile cu prietenii, mai glumesti, mai discuti cu ei si altele, stiu ca-i greu sa-l uiti, dar in cateva luni nu o sa-ti mai pese de elhappy

| Clujean25 a răspuns:

Găsește-ți altul de care să îți pese laughing

| Atlas33 a răspuns:

Atata timp cand cineva rupe tastatura pentru altcineva, ma gandesc ca te place, doar ca a descoperit punctul tau vulnerabil, motiv pentru care se simte mai interesant pastrandu-te la distanta. Problema se pune altfel si numai tu poti schimba regulile jocului.Incearca sa reduci convorbirile cu el pe net, sau raspunde-i mai greu la ceea ce-ti scrie. Va intra la idei si te va intreba ce se intampla, si tu te vei scuza pentru ca erai intro alta conversatie cu altcineva.In felul asta simtul lui de proprietate se va sensibiliza instaurandu-si singur un sentiment de teama, teama de a pierde ceva ce controleaza, ceva ce-i apartine deja. Ajuta-te sa-i deschizi ochii daca il placi cu adevarat, nu face pe oaia ca te va manca lupii.

| Ionut2143 a răspuns:

Eu zic sa imi dai adresa ta de facebook si sa vorbim linistiti happy

| Marius_Dimulescu_1995 a răspuns:

Salut, la inceput ai putea sa incerci sa nu il mai bagi in seama sa nu mai vorbesti cu el pe site-uri de socializare etc. Pe scurt sa il ignori, apoi vezi cum reactioneaza daca chiar nu iti da nici un semn inseamna ca doar a vrut sa te amageasca si ca nu i-a pasat de tine, iar daca te cauta incearca sa ii ceri raspunsuri la intrebarile lasate de el. Bafta si sper ca te-am ajutat.