| Kowka_Yuki_1992 a întrebat:

Hei TPU
Am o problema ..fostul meu a pus poza de profil la watsapp cu actuala lui prietena si cand am vazut am simtit o tensiune, nu stiu ce am simtit imi venea sa plang dar eram nervoasa. Nu stiu am un sentiment ciudat. Nu stiu daca sunt geloasa sau nu. Asta e problema. Tipa arata super bine si ...nu stiu ce sa fac. I-am dat block si i-am sters si numarul... Inca il mai iubesc? thinking
Oricum nu ii pasa de mine, au trecut 3 saptamani de la despartire si deja are pe alta. Ce sa fac ca sa il uit?...
AJUTATI-MA VA ROG...

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Fa-ti si tu un prieten.Ce e greu de gandit?

| Kowka_Yuki_1992 explică (pentru darrio2007):

Inca tin la el... Nu pot sa il uit si nu sunt sigura ca vreau alta relatie pana nu il uit... Ma oftic mai mult ca el m'a uitat si are pe alta si eu nu. Nu vreau sa imi gasesc un prieten care sa'l folosesc pe post de medicament pentru suflet.

| darrio2007 a răspuns (pentru Kowka_Yuki_1992):

Eu ti-am dat o solutie, cred eu, potrivita. Tu procedezi cum vrei.

| DeathOfDreams a răspuns:

Evident că încă-l iubești și evident că ești geloasă.
E firesc.

Dar nu trebuie să fi nervoasă fiindcă și-a pus poză cu actuala lui prietenă, până la urmă, totul între voi s-a încheiat. Ești în faza de negare? laughing

Și nu-l condamn, are tot dreptul să treacă mai departe și să fie cu o altă tipă.
La fel și tu.
Ai tot dreptul să ieși cu un alt tip, poate într-o zi îl vei uita.

Prin gestul tău i-ai arătat că-ți pasă mult, dându-i block, dar nu te condamn nici pe tine. E al naibii de dureros privind cum persoana pe care o iubești are o relație cu altcineva.
Și dacă tu consideri că e mai ok pentru tine să nu o vezi pe tipă și să nu te rănești involuntar, nu-l scoate de la block.
Ocupă-ți mintea cu altceva și lasă timpul să se ocupe de "rănile" tale.

| Andy65 a răspuns:

Pai tu inca il iubesti. Daca ii vei dovedi asta, va lasa acea mocheta si te va lua pe tine inapoi, trebuie doar sa nu ii arati ca ti-e dor de el si sa fii tu insuti. Bft big grin