| izsz a întrebat:

Am sa va povestesc ceva. Sunt cu un baiat de 3 luni, de fapt am fost. Totul a inceput cand a intrat pe mine, mie nu imi placea de el deloc, lui ii placea mult de mine. Vorbeam cu el non-stop, de dimineata pana noaptea tarziu, dar nici nu ma gandeam la o relatie cu el. Am inceput sa tin usor la el, mai ales atunci cand mi-a spus de problemele lui, ca e mama lui bolnava. Nu voiam sa ma intalnesc cu el, dar pana la urma am facut asta, m-a pupat prima oara..si pana la urma am ajuns sa fim impreuna. Eu eram indiferenta, uneori ma apuca nebuneala si ii vorbeam cam urat, dar el tinea la mine, dar si eu la el. Dupa o saptamana de relatie, mama lui s-a stins, am fost socata, am plans, i-am fost aproape, am stat cu el, mergeam sa il vad noaptea tarziu. Atunci el s-a atasat mult de mine, dar si eu de el. Dupa asta, el s-a schimbat mult, vorbea mai sec, era trist, plangea, eu am incercat sa il inteleg, am vrut sa ii fiu aproape, tineam la el, dar si el la mine. Suntem la acelasi liceu, eu a9-a, el a 12-a. MI-a spus de multe ori ca sunt o copila, nu sunt matura deloc, mi-a spus mai multe, dar am incercat sa nu le bag in seama. Am stat mereu cu el si la scoala si oriunde, asta pana cand am luat-o amandoi razna, vorbeam ciudat si ne-am despartit, dar ne-am impacat, am vrut sa ne mai linistim putin, eu am suferit mult in timpul in care am stat despartiti. Dupa toatea astea nu ne mai intaleam des, nu mai ieseam, el da bacul, il inteleg ca e greu si e stresat si am spus ca il inteleg si sunt de acord sa o lasam mai moale si sa invete, ca nu vrea sa isi dezamageasca familia. Dupa toate astea, ne mai certam, dar mereu lasam de la mine, ca nu voiam sa ne certam, el este foarte complicat, dar tin la el foarte mult. Acum se aproprie bacul, si mi-a spus ca vrea sa luam o pauza, sa ne despartim, ca se gandeste mereu la mine, si e stresat si nu se concentreaza pe carte atat de mult. Il inteleg, chiar e stresat, dar tin la el, nu vreau sa despartim, a spus ca dupa bac si admiteri putem sa revenim la relatia noastra, dar pana atunci vrea sa fie lasat in pace, ca e prea stresat. Acum stau si plang, am incercat sa vorbesc cu el a spus ca nu vrera nicio relatie in perioada asta. Imi vine sa plang, astazi a fost ultima zi a lui de liceu, am plans, nu o sa-l mai vad, imi pare asa de rau, sunt asa de confuza, i-as da un mesaj chiar acum dar spune ca sunt stresanta si vrea sa invete sa fie lasat in pace. Eu cred ca totusi tine la mine. Nu o sa-l mai vad nici macar la scoala. Acum nu stiu ce sa zic. oare sa il uit, dar nu cred ca o sa pot..sau sa il astept sa termine bacul. Nu stiu daca mai tine la mine, nu stiu ce sa fac, mi-a vorbit si cam sec ca i-am trimis mesaje, sa il intreb ce mai face..nu stiu ce sa fac.

Răspuns Câştigător
| ignore a răspuns:

Lasa-i putin timp are nevoie s-au adunat multe intr-un timp atat de scurt.e grea perioada cu bacul, admiterea pana la urma e vorba de viitorul lui.Numai plange si numai te gandi atat de mult la situatia voastra. ocupat-ti si tu timpul cu ceva in acest caz o sa ai mintea ocupata si o sa gandesti mai rational. Daca e sa fie al tau poti sa numai vorbesti cu el si 5 ani, daca e sa fiti impreuna veti fi.Ai incredere in Dumnezeu, tot binele vine dupa rau.

9 răspunsuri:
| Doub a răspuns:

Hm, cum adica a intrat pe tine?

Intalneste-te cu el undeva. Ia-l in brate si spune-i ca il intelegi. Spune-i ca esti alaturi de el, ca tii mult la el si ca esti dispusa sa il astepti oricat si sa-i oferi timpul de care are nevoie. Fii matura si incearca sa-l intelegi, poate are nevoie de tine mai mult ca oricand.

| izsz explică (pentru Doub):

Au trecut 2 saptamani de cand s-a intamplat asta. Oare sa ii trimit acum mesaj si sa il felicit ca a absolvit liceu si sa ii spun ca sunt dispusa sa ii ofer timp?

| Doub a răspuns (pentru izsz):

Spune-i ca vrei sa-l vezi fata in fata si mai departe faci ce simti. Dupa ce ii spui asta, vezi cum reactioneaza. Daca e la fel de rece cu tine, inseamna ca relatia e pe sfarsite.

| izsz explică (pentru Doub):

I-am trimis mesaj, atat, dar nu mi-a raspuns. Decat cand i-am spus felicitari

| SkyPilot a răspuns:

Parerea mea este sa il lasi sa revina el daca crede ca mai vrea asta. Mie mi se pare un pretext ceea ce spune. Nimeni nu invata chiar tot timpul. Mie imi facea foarte bine sa imi vad prietena cate o ora la fiecare doua zile cand invatam si sa iesim cate o jumatate de zi in cele doua zile din weekend.
Acum el pleaca cine stie unde la facultate, sau incepe sa lucreze si va va fi si mai greu sa va mentineti relatia. Lasa-l pe el sa se hotarasca daca te vrea sau nu, dar daca nu mai vine la tine nu ai pierdut nimic.

| izsz explică (pentru SkyPilot):

Merge la medicina, invata foarte, foarte mult, si il cred.

| izsz explică (pentru SkyPilot):

Merge la medicina, chiar invata si il cred, acum nu stiu..sunt confuza

| SkyPilot a răspuns (pentru izsz):

Trei luni de relatie nu inseamna mare lucru. Nu s-au terminat baietii. Ai de gand sa plangi dupa el toata vacanta daca el nu te mai cauta?

| PrintesaGumitaa a răspuns:

Doamne cat ai scris! Poate e cazul sa il lasi pe bietul baiat sa invete, lasa-i putin spatiu personal si AER! Acum ca mama lui a murit iti dai seama ca trece pintr-o perioada mai dificila si poate nu mai are chef de altceva( gen sa fie cu o fata si sa mimeze ca totul e bine)Poate ca inca tine la tine dar nu in sensul ala de iubire. Ofera-i timp, poate dupa ce va lua bacul si va intra la facultate se va intoarce la tine sau nu stiu. Dar oricum iti dai seama ca relatia oricum nu ar fi avut sanse pentru ca daca el merge in alta parte la facultate ai fii dispusa sa ai o relatie la distanta, sa il astepti sa te gandesti ca poate el acolo e cu alta iar atunci cand il vrei aproape el nu va fi, ei? happy