| nessayaR a întrebat:

Am si eu nevoie de un sfat. Am fost timp de o saptamana cu un baiat pe care eu il placeam foarte mult si el stia asta. El s-a combinat cu mine iar dupa o saptamana mi-a zis ca nu ma place, nu ne potrivim si chestii din astea. Eu simteam ca el nu ma place din comportamentul lui dar am continuat sa ma mint singura. Faptul ca el a profitat ca eu placeam si eram in limba dupa el m-a facut sa vreau sa le fac si eu baietilor ceea ce mi-a facut el, adica: sa ma combin cu ei, sa stau 1-2 saptamani si dupa sa le zic si lor ce mi-a zis el. Dar simt ca nu pot sa ma sarut cu o persoana pe care nu o plac nici macar fizic, sa o tin mana etc. Simt ca nu pot cu toate ca as vrea sa le fac si eu ce mi-a facut el. Dar totusi stau si ma intreb asta nu inseamna sa nu ai demnitate?

4 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Asta se numeste gandire imatura, si este un joc de copii fara experienta in dragoste.

| neutrino a răspuns:

Inseamna de fapt sa nu fii om.

| frostxtq a răspuns:

Nu trebuie sa fii ca el. Nu toti baietii sunt magari, nu toti merita sa fie tratati cum te-a tratat fostul de tine.
Daca faci ca el, ca persoana esti ca el. Fii diferita. Fii buna cu cine merita, cine nu, nu le da atentie.

| gabiunder a răspuns:

Trebuie sa intelegi ca nu e bine sa faci altor baieti ceea ce ti-a facut tie baiatul ala pentru ca vei fi catalogata o parasuta chiar daca tu esti o fata buna si atunci va fi si mai rau! happy Daca o relatie n-a mers, nu dispera, nu toti baietii sunt la fel! O sa gasesti pe cineva care sa te placa cu adevarat dar trebuie sa ai rabdare! happy