| Burlacu006 a întrebat:

Am si eu o intrebare.Credeti ca mai exista iubire in ziua de azi? eu unu nu prea cred deoarece toate fetele din ziua de azi vor bani,vile, BMW etc.

14 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Isi voi prezenta realitatea prin mai mult unghiuri de vedere
cultura
las ca dincolo e si mai rau, ce pretenti au femeile din vest nici dumnezeu nu le poate satisface pretentile lor,romancele noastre ce sa faca traim intro tara saraca,slab dezvolata mental,cu o cultura,educatie apropiata de popoarele din africa, cred ca totul tine de educatie am cunoscut o fata din Austria inteligenta,frumoasa,independenta finainciar
biologie
noi suntem ramasitele stramosilor nostru,numai am evoluat de mii de ani,daca ai aduce grecii antici,sumerieni,egipteni ne erau superiori ca inteligenta da, gandeste-te asa traind in grupuri aveam nevoie de un lider alfa care sa ne ghideze,acel alfa era puternic,avea reusrce destule, toate studiile au dovedit ca la fete le plac badboys pentru ca sunt alfa,acuma cu bogatia face parte din evolutia ta ca om nu vad nimic rau in a fi materialist
iubirea e doar un mecanism al evolutiei de a creste acel copil
dorinta sexuala
dragoste pasionala
posibil ca mai exista iubire la varste fragede nu stiu, acuma si noi ne uitam la alea super frumoase alea ce alah sa vada la noi? gandeste-te ca totul sta in atractia fizica sexuala,totul sta in chimia aia,banii sunt doar un supliment a ceea ce duci tu lipsa,ne plac alea frumoase da noi aratam ca dracu apoi ne plangen asta nu-i corect ja, sa fim corecti pana la capat, parerea mea o fata cu cap nu are nevoie de barbat, mai rar asa femeii, banuiesc ca tatal nu are vile, masinii dar tu existi nu, sper ca mai inteles si eu sunt dezamagit de romance dar nu poti generaliza sa spui toate ce tu cunosti una de la tara sau din china, africa, asia pe bune

| peperonies a răspuns:

Ei bine nu e ca vor lucrurile alea dar in mare barbatii care au lucrurile alea sunt si doriti de femei.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

thinking Toate? Nu generaliza...te rog.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E mult mai usor sa iubesti pe burta plina, asta e tot. Cadourile, plimbarile, vacantele si confortul conteaza foarte mult intr-o relatie si ajuta la dezvoltarea sentimentului de apropiere/atasament/iubire asa ca e normal ca oamenii sa caute si aceste lucruri cand se implica intr-o relatie. Dar iubirea exista si va exista intotdeauna, asa cum vor exista si ura sau frica.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

nu generaliza.

| ItsMeUncleDolanOrDolanDuk a răspuns:

Salut, da, exista iubire adevarata si in ziua de azi, insa se gaseste foarte greu sau de multe ori persoana respectiva sta chiar in fata noastra insa noi nu suntem capabili sa o vedem.

| CristinaSNC a răspuns:

Mai exista, dar e rara.

| ThePuffy a răspuns:

Si toti baietii vor numa' sex.

| Nova21 a răspuns (pentru ThePuffy):

Adevarat si asta, dar ca baiat imi doresc o fata sincera, in care pot avea incredere care sa ma iubeasca, nu una care sta doar pentru bani, abia apoi este sexul happy.
Cel putin asa gandesc eu.
E adevarat ca 60# din baieti vor numai sex.Dar nu toti sunt la fel.
Si Burlacu006, exista inca dragostea, acelea sunt fete care stau pentru interes.

| MMDani a răspuns:

Si ele iubesc. Doar ca iubirea lor e declansata de lucruri materiale si e mentinuta de ele.

Nu e iubirea la care te referi tu, dar nu inseamna ca nu e sincera. Doar ca e declansata de altceva

| ClaudyuBtv a răspuns:

Adevarat cam toate sunt asa! Dar lasa ca sînt si specimene cărora le oferi orice si se duc cu țărani.

| Aleeee97 a răspuns:

O fata/femeie care cauta asta e clar ca nu a avut acasa parte de asta sau e tipa care nu are caracter adica se lasa umilita de un barbat doar pentru bani. De ce ar avea nevoie un barbat de o astfel de femeie? Eu sunt fata si nu gandesc asa, nu vreau vila cu piscina si bmw, cel putin nu moca din partea unui baiat, nu as putea sa stau ca o sluga in fata unuia. Eu spun sa nu mao gandesti asa ca nu suntem toate la fel

| Arrow19 a răspuns:

Toate fetele? nu...dar te asigur ca toate femeile, da

| MayaSerios a răspuns:

Daca nu o sa mori singur si nu esti bogat inseamna ca exista