| lolipas a întrebat:

Luna asta nu mi-a venit deloc menstruatia ar trebui sa ma ingrijorez? fara jigniri.

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Daca nu ai intretinut raporturi/contacte sexuale nu are rost sa te ingrijorezi deoarece nu poate fi vorba decat de o tulburare endocrin-hormonala. Depinde foarte mult si de varsta ta precum si de cat timp ai menstruatie si mai ales de tipul acesteia, daca este regulata sau una neregulata. In cazul in care intarzierea este foarte mare de mai multe saptamani este recomandat sa fii consultata cel putin de medicul de familie in cazul in care nu doresti sa mergi la ginecologie.Multa sanatate.

10 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Sarut mina! Depinde ce ai facut, daca ai facut sex fara prezervativ da, ai motive sa te ingrijorezi, daca nu ai facut sex, atunci sunt devină dereglările hormonale, ce varsta ai? Mersi. Tu esti in poză?

| lolipas explică (pentru CristiDinBucuresti):

Am 17 si sunt virgina in plus nu mi-am inceput viata sexuala si da eu sunt in poza

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru lolipas):

Sarut mina! Multi inainte, esti frumoasa.

| lolipas explică (pentru CristiDinBucuresti):

Multumesc

| DeathIncarnate a răspuns:

Daca esti virgina, fara jigniri n-ar trebui.

| Emilian65 a răspuns:

Da, esti gravida.

| lolipas explică (pentru Emilian65):

Serios? si daca nu am avut contact sexual niciodata tot gravida as fi?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sincer, nu, nu e nimic suspect.
Exista si oameni care se reproduc asexuat.

| Codreanu_Anduta_1991 a răspuns:

Buna! Daca nu ai intretinut nici un fel de relatii sexuale, nu ai de ce sa te ingrijorezi. Poate fi o delegrare hormonala. Daca intarzie mai mult, mergi la un doctor, desi cred ca nu e cazul, la multe fete se intampla sa le intarzie menstruatia. Bafta! happy

| Lifeisbeautiful a răspuns:

Nu ai de ce sa te ingrijorezi la 17 ani, ciclul se instaleaza/vine regulat dupa cativa ani, deci daca pe viitor vei mai avea intarzieri sa nu iti faci griji, esti inca mica si de aia mai apar uneori intarzieri happy