| maria150000 a întrebat:

Am venit aici pentru o problema mai delicata pentru mine...
prietena mea are un coleg de clasa pe care eu am început sa ll plac (noi suntem in scoli diferite) am fost de ziua ei la o pizzerie si acolo era si el ...nu i-am spus ca il plac dar totusi am observat ca se uita cumva special la mine...a primit provocare sa ma pupe pe gura si sa ma tina de mana si ma mir ca nu a refuzat... in tot timpul acesta se tot juca cu ciorapul meu si imi desfacea siretul ...de asemenea imi zicea sa la uit la el ...am așteptat sa scrie dar nu a facut.o... verisoara lui a spus ca ea crede si a vazut ca intre noi era o atractie ...am hotarat sa ii scriu eu... a vazut mesajul dar nu a răspuns..ce sa cred... imi puteti da sfaturi?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

In cazul in care nu-ti va trimite/da un raspuns mesajului tau inseamna ca verisoara ta a apreciat gresit sentimentele dintre voi. Nu ar fi indicat sa-i soliciti tu prietenia deoarece ar putea interpreta ca esti "moarta" dupa el si acest lucru i-ar crea un avantaj in cazul unei eventuale relatii. Momentan poti doar spera si astepta. Bafta.

3 răspunsuri:
| maria150000 explică:

Mersi mult... inca o chestie... dupa ce am scris tot (vreau sa zic dupa cateva ore) ma suna prietena mea si imi zice ca azi l-a vazut si a zis ca vrea sa il intrebe ceva... iar el si-a dat seama inainte ca ea sa spuna ceva si a zis ca nu ma place...

| corbulalbrosu a răspuns (pentru maria150000):

Asta e. Trebuie sa intelegi ca dragostea trebuie sa fie obligatoriu reciproca. E mai bine asa deoarece stii prea bine care este drumul de urmat de acum inainte.Capul sus si tot inainte. happy

| maria150000 explică:

Mersi ca ma ajuti... daca nu te superi, esti fata sau baiat?