| extravagance a întrebat:

Hei TPU.
Am vorbit cu o prietena si mi-a spus ca acest site este chiar foarte bun care are niste oameni minunati care ma pot ajuta.
Sa incep:
Acum 2 saptamani jumatate mi-am inceput viata sexuala cu iubitul meu ...pe moment am facut-o cu prezervativ dar dupa vreo 3 minute am facut fara prezervativ iar cand s-a terminat a lasat sperma pe aceea vulva, este posibil sa-mi fi ajuns in vagin?
Vreau sa va spun ca trebuia sa-mi vina ciclul iar dupa vreo 1 zi 2... mi-a venit este posibil sa-mi fi venit pe deasupra?
Dupa cat timp imi pot face un test de sarcina? Trebuie neaparat prima urina de dimineata?

Scuzati-mi greselile de ortografie dar m-am grabit.

Va rog ajutati-ma sunt disperata.
Va multumesc:*
FUNDA+VOT

5 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Bine ca ti-a venit.
Acum sa faci test de sarcina in a 21a zi, de fapt trebuie sa treaca 21-24 de zile de la contactul sexual cu pricina ca sa ai rezultate concludente.
Daca au trecut 2 saptamani jumate, in cateva zile il poti face.
Pentru ca te ucide nelinistea si-l vei face in a 21a zi,da,trebuie urina de dimineata!
Dar,parerea mea e sa te mai calmezi putin,ciclul a venit.
Si sa nu repeti "performanta" asta,uite ce sperietura ai tras!
Folositi prezervativul,imprudenta aduce numai neliniste si panica!
Hai,curaj,zilele trec,te vei linisti si tu, o sa-ti vina inima la loc.
Pa, pa!

| I'mPerfect(a)! a răspuns:

La cum s-au intamplat lucrurile,da, poti ramane foarte usor insarcinata.Dar daca spui ca ti-a venit nu cred ca mai exista vreun risc.

Foloseste mereu prezervativul, mai ales la ejaculare.Nu il mai lasa niciodata sa faca chestia asta.Trebuie sa te respecte, nu sa-ti faca copii doar ca nu poate sa se abtina de la placere.

| MarTZius a răspuns:

Si eu sunt baiat si nu prea pot sa te ajut cu exactitate in asa ceva dar eu cred ca nu poti sa ramai insarcinata.din cate am citit undeva cu cateva zile inainte de ciclu si cateva zile dupa nu poti sa ramai insarcinata dar orice-ar fi nu mai face asa ceva ca sa nu iti mai faci griji si ca sa poti sta linistita.suntem aici si vom fi mereu si orice-ar fi te vom ajuta cu toata placerea.toate cele bune!winkingtongue

| kissmealiss a răspuns:

Poti facve test orikand nu conteaza ora sau daca ai mankt si gravida nu esti din moment ce tyo venit

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu sunt baiat,deci nu ma pricep sa-ti dau un sfat in problema asta; in primul rand sunt niste termeni in postarea ta care ma baga in ceata; cum ar fi vulva,ciclu si vagin, dar nu nu mai conteaza asta; eu am vrut doar sa-ti spun ca intr-adevar suntem aici numai oameni minunati; ai sa te convingi de asta cand citesti raspunsurile; si greselile de orografie sunt normale atunci cand te grabesti; da' apropo, de ce te grabeai? ati terminat tigara? ok;