| NyanMimii a întrebat:

as vrea niste carti realiste, triste, in care adolescentii se satura de viata sau sunt pusi intr-o situatie in care isi doresc sa nu mai existe. multumesc anticipat

Răspuns Câştigător
| Andreutza098 a răspuns:

O tragedie americană cred că este cartea perfectă. Pentru un moment dat, citind această carte vei avea impresia că tematica este iubire, dar vei rămîne total surprinsă cînd vei citi mai departe.
M-a lăsat profund impresionată această carte și de fiecare dată cînd am ocazia, recomand această carte.
Spor la citit!

8 răspunsuri:
| Quassaar a răspuns:

Ajungeți sa va saturați de viață, de prea mult bine si din cauza ca nu aveți grija zilei de mâine. Acum 20 de ani adolescenții nu se gândeau la asemenea porcarii, ba din contra își doreau sa-si construiască un viitor. Mi-e mila de voi!

| NyanMimii explică (pentru Quassaar):

Nici nu stii care e situatia. cartea nu are legatura cu mine; de obicei in cartile de genu' exista un final fericit. si mie mi-e mila de persoanele care nu inceteaza sa se bage in viata altora, si vorbesc fara sa stie.

| Quassaar a răspuns (pentru NyanMimii):

N-are rost sa intru in polemica cu tine. Ești un copil care abia a scos capul din găoace si crede ca le știe pe toate. Daca nu ai nevoie de sfaturile si părea altora nu mai cere ajutorul pe acest site.

| NyanMimii explică (pentru Quassaar):

Copil? hah. dupa cum ziceam, nu ma cunosti absolut deloc. as putea avea si 40 de ani. de asemenea nici nu stii de ce am cerut astfel de carti. nu am avut nevoie de parere. am avut nevoie de titluri de carti.

| hhhapciuuu a răspuns:

Invitatie la vals-de mihail drumes
elevul Dima dintr-a saptea -grigore bajenaru

| NyanMimii explică (pentru hhhapciuuu):

Multumesc, dar invitatie la vals e prea romantica, nu doresc deloc tematica iubirii in ceea ce caut. multumesc oricum

| Dari69 a răspuns:

Cautand-o pe Alaska -John Green