| Ionut_Laurentiu_Lazar_1994 a întrebat:

Hei tpu...cum poti impresiona o fata.ce ii place unei fete mai mult la un baiat?

Ofer funda

Răspuns Câştigător
| TheLoveDoctorr a răspuns:

1.Fa-o sa rada - fa-o sa se simta bine in prezenta ta
2. Ezitarea - nici macar o fata nu e de acord ( indirect, nu o sa-ti spuan niciodata asta ) ca un baiat sa eiste : sa o tina de mana, sa o sarute daca simte asta, sa faca lucruri.
3.Fii hotarat - Daca esti destul de stapan pe fortele proprii vei putea observa felul in care femeile se uita la tine cand mergi pe strada, cand te uiti peste umar la ele intr-un pub, cum le zambesti si te uiti drept in ochii lor.
4.Autenticitate - Ce te face pe tine cu adevarat special? Unii stiu cantaaltii dansa, altii stiu face glume proaste si le iese foarte bine.Tu ce stii sa faci? Ei bine, aprofundeaza-te in aceasta calitate a ta si foloseste-o pentru a castiga teren.
5.Mod de abordare/educatie - Trateaza-o ca pe un domn bin calculat (Fara: Buna pisicuto, vezi ca nu musc, hai incoace )
6.Comincarea/sociabilitatea cu alte persoane - Fetele nu vor un tip morocanos, vor un tip care sa se imprietenasca cu familia si prietenii ei, cei apropiati ei sa se simta bine in prezenta lui si uite ca si aici ai un mare plus. Succes!

8 răspunsuri:
| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Masina bengoasa si multi bani

| RAY a răspuns:

Fizicul banuiesc ca asta ne place la toti, fetele de varsta ta pun foarte mare accent pe fizic nu pe carcater, conteaza inaltimea, fata simetrica, muschi, patratele etc
carcaterul conteaza si el da fetele frumoase dau 2 lei pe el, conteaza si aspectul material desigur atrage cam toate fetele de toate varstele asta

| RAY a răspuns:

Ce trasaturi sunt considerate atractive de catre oameni?

Simetria – s-a constatat ca fetele simetrice sunt considerate mai atragatoare decat cele nesimetrice, si acest lucru se intampla in toate culturile. Nu e necesar sa fie o fata perfect simetrica pentru a fi considerata atractiva, dar s-a constatat ca, cu cat mai simetrica este, cu atat mai atragatoare va fi considerata de catre ceilalti.
Raportul talie – sold – Barbatii devin foarte atrasi de femeile care au o talie mica, sau femeile care au un corp in forma de "clepsidra". In unele culturi nu se respecta aceasta preferinta ca o caracteristica pentru atractia fizica.
Sanatatea – in unele culturi, oamenii sanatosi sunt considerati a fi mult mai atragatori decat cei mai putin sanatosi. Cercetarile au aratat ca cu cat mai sanatoasa este o persoana, cu atat va arrata mai bine si va fi mai atragatoare pentru oamenii din jur.
Inaltimea – Numeroase studii au evidentiat faptul ca majoritatea femeile prefera sa iasa la intalniri cu barbati care sunt mai inalte ca ele, insa din punct de vedere psihologic, frumusetea este in ochii privitorului si de aceea exista cazuri cand se pot vedea cupluri cu femei mai inalte ca partenerii lor. Cu alte cuvinte, aceste caracteristici sunt standarde universale ale frumusetii dar asta nu inseamna ca daca nu corespunzi unei caracteristice nu ai nici o sansa.
Trasaturi feminine ale fetei – barbatii prefera femeile cu trasaturi feminine ale fetei. Pe de alta parte, femeile prefera barbatii cu trasaturi feminine ale fetei, cand acestea sunt in perioada nefertila a lunii si prefera barbatii ce au trasaturi masculine ale fetei, cand acestea sunt in perioada fertila. Astfel, aceiasi femeie poate gasi atragator un barbat in anumite zile, si mai putin atragator in alte zile.
Un corp bine construit – femeile prefera barbatii ce au un corp bine construit (nu chiar exagerat). Femeile prefera barbatii ce au umerii largi si talia ingusta, si fara grasime pe burta. Cel mai bun lucru este ca acest aspect se poate corecta la sala de fitness.
Pometii si maxilarul – femeile prefera barbatii ce au pometii proeminenti, deoarece acestia dau senzatia de masculinitate. Aceasta preferinta se poate schimba insa dupa perioada fertila a lunii, prin care trece femeia.
vocea profunda http://www.descopera.ro/......gator-esti

| gemeni6226 a răspuns:

Trateaza-o ca pe o printesa efect garantat.

| peperonies a răspuns:

Reclame la colgate la poza de profil.

Răspuns utilizator avertizat
| maryus24 a răspuns:

1. Madularul.

Tie ce iti place la o fata.

Exact asa functioneaza si la ele.

| Anddrees a răspuns:

Fa-o sa se simta o printesa big grin