| anonim_4396 a întrebat:

Hei TPU,da,probabil ca va parea penibila cerinta mea,dar va rog sa incercati sa ma ajutati.
Acum o luna si doua saptamani,prietenul meu s-a despartit de mine. Motivul lui? Nu mai facea fata iubirii mele, nu isi mai gasea locul,dorea sa se axeze pe invatat si pe familie. Minciuni,dupa cum v-ati dat si voi seama. La doua zile,l-am vazut cu altcineva,o noua relatie,cu aceeasi persoana de care imi era mie atat de teama,evident. Tot ce mi-am dorit,si inca imi doresc pentru el,e sa fie fericit. Si este fericit,cel putin asa pretinde. De ziua lui,nu eram impreuna,in schimb i-am oferit un cadou motivational sa zic asa, 8 scrisori ce necesita deschiderea in diferse perioade,de exemplu"deschide atunci cand esti trist". oricum.l a primit,l am rugat sa nu ma uite si el mi-a multumit pentru tot si a zis ca nu ma va uita niciodata. Acum, el zice ca nu regreta absolut nimic... Mai ales despartirea noastra.In schimb eu sunt de alta parere,ca nu regreta acum,dar va regreta mai tarziu,nu de alta,dar imediat dupa despartirea noastra,a lasat gasca,a lasat absolut tot pentru ea,devenind la propriu catelul ei*avand in vedere ca posteaza anumite imagini cu fete de catelusi,stiti si voi, snapchat*.
Intrebarea e...credeti ca se va intoarce la mine sau la gasca vreodata?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Probabil ca nu o va face. Chiar si numai din mandrie.

15 răspunsuri:
| WaterDrop a răspuns:

Daca vrei ajutor, invata ce sa faci sa nu mai pierzi un baiat.L`ai sufocat si nu i`ai oferit nici o provocare, iar el dorea sa fie dominat si sa se stearga cu el pe jos.Vina ta.Nu mai plange dupa el, daca se va intoarce o va face pentru ca nu mai are nici o alta optiune si te va insela iar pe viitor.

| Ora411C a răspuns (pentru WaterDrop):

Asta e ideea,nu l-am sufocat, i-am oferit libertatea necesara, iubire si spatiu totodata, nu, nu e vina mea.

| WaterDrop a răspuns (pentru Ora411C):

Si totusi nu i`ai oferit ce dorea.Ciudat.Poate totusi a fost vina ta ca nu l`ai cunoscut mai bine.

| Ora411C a răspuns (pentru WaterDrop):

Si totusi da,poate nu l-am cunoscut suficient, desi stiam totul despre el. Ciudat insa. Si punand problema din perspectiva ta, gen sa nu ii fi oferit ceea ce dorea, nu pot intelege de ce a stat atata timp cu mine, iar in acelasi timp, de ce era si cu ea si cu mine. Gasesti vreo explicatie?

| WaterDrop a răspuns (pentru Ora411C):

Desigur, pentru ca gasea la ea ce nu ii ofereai tu sau mai statea cu tine doar din inertie si un vag sentiment de vinovatie.Sau uite un al 3 lea motiv, desi sa stii ca se aplica destul de rar, efectiv a crezut ca va poate avea pe amandoua, insa si-a dat seama ca il depaseste situatia, asa ca a trebuit sa renunte la una.

| Lawliet14 a răspuns:

Pacat! Nu se va intoarce la tine si nu stiu de ce l-ai mai vrea inapoi cand el prefera pe altele. Pacat ca te-a mintit! Sfatul meu este sa nu-l plangi prea mult altfel iti distrugi viata pentru un nimeni. Peste ani, va fi un nimeni pentru tine.

| Ora411C a răspuns (pentru Lawliet14):

Nu stiu, pur si simplu as vrea sa stiu ca de fapt ii pasa, ca regreta chiar daca e fericit. Ca se bucura ca m-a intalnit si ca ramanem macar amici. Si ...nu stiu, poate sunt frustrata si pentru ca e cu persoana de care imi era frica si in legatura cu care imi oferea el garantia ca nu va avea nimic. Intelegi?

| ExprimareLibera a răspuns:

Nu stiu daca si tu făceai parte din gasca, dar a fost mare prost dacă și-a lăsat tovarășii pentru o puzzy

| Ora411C a răspuns (pentru ExprimareLibera):

Faceam,inca fac parte din gasca. big grin

| FanulMeu a răspuns:

Probabil ca nu, dar s-ar putea in caz ca se desparte ea de el sa se intoarca la tine, in caz ca e asa indregostit precum descrii tu sunt cele mai marii sanse ca in cazul despartiri sa se intoarca la tine.
sfatul meu ar fi sa treci mai departe, odata ce tea parasit pentru alta si ti-a spus ca nu regreta nimic nu mai e iubire intre voi

| RoDanny a răspuns:

Odata ce s-a despartit de tine s-a incheiat totul e ca un capitol inchis pentru el (esti istorie deocamdata) si amandoi o luati de la capat. Asa ca eu zic sa uiti cat un pic din relatie si sa privesti inainte ca nu se termina viata aici ai mult timp in fata si daca te ajuta Dumnezeu poate se mai intoarce la tine. Bafta big grin

| Ora411C a răspuns:

Am fost impreuna 8 luni, nu mi a zis mie personal, am vazut pe ask.

| CetateanulFrantuzit a răspuns:

Probabil o sa se intoarca la tine, poate peste o luna, poate peste un an, dar o va face

| vlad234158 a răspuns:

Faza e ca probabil nu mai rezista ca nici ru probabil nu as rezista intr-o relatie cu o fata care ma inhiba in iubire dar nici una fara pic de iubire

| Ora411C a răspuns (pentru vlad234158):

Incercam sa fiu cat mai ok, nici prea-prea, nici foarte-foarte