| lovewins25 a întrebat:

Hei TPU,daca stie cineva,este folositor acel calendar menstrual care il descarci dupa magazin play? Cel cu o floare roz.M am uitat cand zice ca sunt zilele de fertilitate si imi arata bine, cum am citut si pe aici. Daxa stie cineva va rog sa mi spuneti daca ma pot baza pe el

5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Este folositor, daca este folosit cu cap. In primul rand trebuie sa renunti la el daca menstruatiile nu sunt regulate. In al doilea rand, trebuie sa faci sex neprotejat numai in zilele pe care ti le arata cu fertilitate minima si sa folosesti prezervativul in cele cu fertilitate medie si mare. Si in al trielea rand trebuie sa stii ca cel mai bun calendar menstrual, folosit asa cum am zis mai sus, ofera o protectie de sarcina de cam 80%, deci trebuie sa fii totusi pregatita oricand de sarcina

| corbulalbrosu a răspuns:

Da este folositor dar numai in cazul in care ciclul tau este regulat, adica intro perioada de minim 6 luni abaterea dintre doua cicluri nu este mai mare de + - 1 zi. Daca doresti sa intretii un raport sexual este bine sa folosesti un mijloc de protectie.Pentru un sex cu adevarat placut iti recomand sa folositi ovulele spermigene.

| ridhimagupta a răspuns:

Eu il am e foarte folositor

| ridhimagupta a răspuns:

Iti spune cand poti ramane insarcinta in ce zile

Răspuns utilizator avertizat