| anonim_4396 a întrebat:

Hei, TPU. De ceva timp am realizat ca tot mai multa lume se uita excesiv la mine pe strada, nu ca nu se uitau si inainte, e normal, asta e specia umana, ca sa te simti mai bine, te uiti la altii ca sa le vezi defectele si sa te compari cu ei, inteleg comportamentul asta si il fac si eu, atunci cand ma simt mai rau, sa zicem. Dar nu aici voiam sa ajung cu discutia. Ce voiam eu sa spun este ca atunci cand lumea se uita la mine, ma uit si eu la ei ca sa le vad reactiile si majoritatea isi schimba directia. Precizez ca inainte sa plec din casa ma uit in oglinda, nu plec chiar oricum, si stiu ca nu sunt urat sau ceva de genul, dar totusi ma simt ciudat si neplacut datorita privirilor indiscrete. Ceea ce doresc de la voi, comunitatea, este sa-mi spune-ti daca si voua vi se intampla. Mersi anticipat!

Răspuns Câştigător
| Kettolix a răspuns:

In primul rand, mentinerea unui contact vizual mai lung de 2 secunde si jumatate intre 2 straini starneste furie.
Este normal sa intoarca capul cand te uiti la ei cum se uita la tine.
Daca ai un stil vestimentar mai deosebit este normal sa te priveasca.
Daca nu esti deosebit in niciun fel, esti la fel de privit ca si inainte, decat ca acum realizezi.
Realizam cat ne priveste lumea in perioada post-pubertina, as zice ca ai intre 14 si 18 ani.

6 răspunsuri:
| LoveSleep a răspuns:

Te topești sub privirile celorlați?
Să știi că privirea nu e considerată viol, încă.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Inseamna ca le place cum arati. Eu cand ma uit la cineva, ori e prea frumos ori e prea urat happy.

| CitaAlex a răspuns (pentru anonim_4396):

Stiu si mie mi se intampla la fel, dar mi-e sa nu cad in extrema cealalta laughing (sa creada lumea ca sunt urat).

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sa creada lumea ce vrea. Important e sa iti placi tie. Totusi eu cred ca esti chipes de asta se uita fetele dupa tine. Sa ramana cu privitul happy

| Kettolix a răspuns:

Imi dai o poza cu tine? Adica poti pune de profil? Sunt curioasa, si sigur cateva pareri iti vor face bine happy

| CitaAlex a răspuns (pentru Kettolix):

Bine, hai ca-ti arat, de ce nu.