| eMiiau a întrebat:

Deci de ceva timp ma intalnesc cu un tip, iar la inceputul relatiei a fost ok, l-am placut, dar incet-incet sentimentele au disparut. Stiu ca el ma place foarte mult dar eu nu mai simt nimic pentru el si cred ca daca ne-am desparti ar fi cel mai potrivit pentru amandoi. Aici e problema: cum sa ma despart de el in asa fel incat sa nu il fac sa sufere? Chiar nu vreau sa il ranesc... Ceva idei? Dau fundita! :*

Răspuns Câştigător
| Dariusuu a răspuns:

Dacă îi spui că nu ești genul lui asta nu înseamnă că ești egoistă, înseamnă că știi ce vrei.De ce să stai cu un băiat care nu te face fericită?

Mai bine îi dai șansa să fie fericit cu cine vrea. Spune-i tandru că nu mai vrei să ieși cu el și că ar fi mai bine să rămâneți prieteni.

Cu cât îi spui mai repede și mai sincer cu atât mai bine.

6 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| e1xtz a răspuns:

Iubire adolescentina si suferinta tot adolescentina.
Cat de rau ar fi tot usor trece.

| alinutzu98 a răspuns:

S-ar putea sa te dea la orfelinat...

| eMiiau explică (pentru alinutzu98):

? laughing

| MidnightR a răspuns (pentru eMiiau):

Spune-i frumos orice numai nu baga celebra "Asa e cel mai bine" caci, pe moment, e valabila doar pentru tine din moment ce tu nu il mai iubesti.

| Andreea_Andreea_2000_YcxA a răspuns:

Trebuie sa îi spui direct..asa e cel mai bine. Si sa fie fata in fata. Îi explici cu calm ca te-ai simtit bine cu el, ca l.ai iunit foarte mult. Etc laughing) dar ca cel mai bine ar fi sa va despartiti deoarece nu mai simti nimic pentru el. Sper ca te-am ajutat.