| Jupananr1love a întrebat:

Hei TPU, dupa contactul sexual am avut o mica scurgere alba, lipicioasa, mentionez ca nu a lasat in mine, e de la mine acea scurgere sau de la el?

Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

O scurgere vaginala (leucoree) in anumite cantitati este normala la femeile sanatoase, aceasta fiind modalitatea vaginului de a se curata singur si de a mentine o stare de echilibru a pH-ului. Acest lichid secretat are un usor miros, nicidecum neplacut, o consistenta laptoasa, o culoare alb-tulbure sau transparenta, iar in momentul in care se usuca pe lenjerie capata o nuanta galbuie. In preajma ovulatiei cantitatea de mucus cervical creste foarte mult cantitativ si se poate scurge in exterior.S-ar putea sa fie una dintre aceste 2 posibilitati nici una nefiind anormala.

3 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Este posibil ca secreţia respectivă să fie de la tine şi NU apare întotdeauna când ai orgasm - poate apărea şi când eşti mai excitată ( fără a ajunge la orgasm ), sau chiar la începutul actului sexual ( depinde de la fată la fată )...

SPER că aţi folosit prezervativul şi acea "scurgere alba, lipicioasa" NU este sperma partenerului :)
http://www.tpu.ro/......a-in-tine/

Toate cele bune.

| corbulalbrosu a răspuns:

Bineinteles ca da. Este secretia vaginala care in momentul sexului lubrefiaza vaginul pentru a usura penetrarea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E de la el...glumesc. nu e nimic grav e mai mult de axplicat.