| Cuttiiee a întrebat:

Eu si prietenul meu ne-am despartit ieri. am descoperit ca ma inseala cu o fata cu care s. a cunscut acum cateva saptamani. eu tin enorm de mult la el.si stiu ca si el la mine. m-a sunat.si am mai vorbit. pe ea nu! [ nu vreau sa par fitoasa. dar ea era mai putin frumoasa. si din cate am inteles de la ea. el nu ii acorda prea multa atentie.pe cand ea il placea mult ] Suntem impreuna de ceva timp. eu nu prea am prieteni. am decat 2. si il aveam si pe el. Nu am mancat de ieri. plang incontinuu. nu ma pot opri. el m. a ajutat mereu sa trec peste toate greutatile. Vreau sa il pot ierta! voi credeti ca merita? stiu ca ii pare rau pentru ce a facut. si el este foarte confuz acum. Nu sunt prea frumoasa. nu arat foarte bine. El este singurul care ma intelege mai bine. am incercat sa cunosc alti baieti. dar niciunul nu ma cunoaste lafe de bine ca el. nu vreau sa ramanem doar prieteni. Voi ce faceti ca sa fiti mai fericiti in astfel de momente? si credeti ca ne vom impaca? Funda!puppy dog eyes [scuzati categoria. dar este mai frecvent accesata`]

Răspuns Câştigător
| ir3al a răspuns:

Nu stiu, tu ce crezi, va veti impaca? Dar unde se crede el? La piata? domnisora e nevinovata.

Daca tu crezi ca merita, si esti sigura ca il iubesti enorm atunci iarta-l

Nu mai plange! Crezi ca daca stai izolata in casa si plangi vei rezolva ceva? Fata mea, revino-ti, iesi din starea asta.Haide sa o luam logic.Tu il poti avea, din moment ce a fost cu tine, este indragostit de tine.Ok si daca poti, de ce sa nu il ai

Totul tine de atitudinea ta! HAI TUPEU!

8 răspunsuri:
| blaxy a răspuns:

Nu il ierta.o sa-ti para rau. daca o face o data.o so mai faca. daca nuacum.in viitor precis.nu cred ca la asa ceva se acorda o sansa.

| Roxana0606 a răspuns:

Scuza-ma ca zic.dar este un porc si un fustangiu.
Eu zic ca nu merita daca te iubea asa mult cum zice el nu te insela cu alta!
Faza cu baietii. e normal ca el te cunoaste mai bine daca ai fost cu el... daca o sa te combini cu altu o sa vezi ca dupa un timp si acea persoana o sa te cunoasca la fel de bine.
Eu zic ca nimeni nu e de neinlocuit...
Nu merita sa-l ierti fi tare si fa-l sai para rau ca s-a despartit.
Fa-ti o schimbare... prindeti parul altfel, combina haindele diferit de cum le combinai pana acum.

| ChioruL14 a răspuns:

De ce-ti ceri scuze pentru categorie daca ai postat fix unde trebuie, din obisnuinta?
legat de gagica-tu, m-ai lamurit cat tine la tine daca umbla cu altele.

| ir3al a răspuns:

Inebuneste-l ...zapaceste-l.fa-l sa se indragosteasca de tine, si nu il trage la raspundere, nu-l certa.Fa-l sa gaseasca la tine tot ce nu are ea! FII DESTEAPTA!

| llliii a răspuns:

Merita sa ii dai o a2a sansa dar sa ai mai mare grija. eu am dat chiar si a4a sansablushing pare mult sar acum inca sunt cu el si il iubesc enorm si eu daca as fi in locul tau as fi dispusa sa il iert si sper din tot sufletul sa va impacati [am trecut si eu prin asta si am iertat, greau ddar da am iertat si daca crezi ca merita de ce nu?]

| heinekeen94 a răspuns:

Daca tii asa mult la el iarta-l...toti avem dreptul la o a 2° sansa. big grin

| djgabisuciu a răspuns:

Eu zic sa-l lasi, in caz contrar o sa te ia de proasta si nu o sa observi. Am o prietena care a ajuns sa dea vina pe ea chiar daca el o supara. Mai bine il lasi acum decat sa te apuci sa-ti tai venele. Daca ai nevoie de cineva sa te consoleze iti stau la dispozitie. Nu vreau sa aud la televizor de tine facand gesturi exagerate pentru o relatie.
In adolescenta dragostea isi face usor aripi. Cauta altul.

| HaPpY17 a răspuns:

In primul rand tu te descurajezi singura spunand ca "nu arati foarte bine"(ar trebui sa fi mai sigura pe tine), in al doilea rand daca te-a inselat o data o va mai face iar nu in ultimul rand daca vrei sa ramaneti impreuna poti sa-i dai si a doua sansa u decizi bafta