| Pwptpu28 a întrebat:

Imi place de un baiat care la inceput am avut impresia ca si el ma place.O prieten mi a spus ca el s-ar putea sa nu vrea sa aiba vreo legatura cu mine(pentru el sunt o simpla colega de la clasa paralela). Uneori ii mai dadeam mesaje cu "Hei! Ce faci?" si vorbeam de scoala.Dar si-a schimmbat numarul si n-am mai vorbit.Iar fata in fata...chiar daca ne vedem zilnic la scoala imi este frica sa i vb f2f...ma inrosesc si imi bate inima puternic de fiecare data cand il vad.(app. M a blocat pe fb la un moment dat dar dupa cateva luni am vb pe whatsapp si nu parea sa aibe ceva de rau personal cu mine...e indiferent)ce ar trebui sa fac? Sa incerc sa vorbesc cu el? Sau sa stau in coltul meu si sa privesc? sad

3 răspunsuri:
| Emilian65 a răspuns:

Daca si-a schimbat numarul de telefon, inseamna ca nu vrea o relatie cu tine. Lasa-l si gaseste-ti un baiat care sa te iubeasca cu adevarat.

| OldSoul a răspuns:

Daca ai vorbit cu el despre scoala, e normal sa-i fi pierdit cheful de a mai vorbii cu tine.
Acum ai 2 variante, fie ii spui ce simti si ce vrei, fie renunti, daca alegi sa-i spui si accepta o relatie nu-ti fa mari sperante, nu va fi de durata.

| Otto2014 a răspuns:

Lasa-l,sentimentele dispar usor, usor.
Pentru a te trezi la viata: https://www.youtube.com/watch?v=5NtPzyHvLc4