| denipis22 a întrebat:

imi place mult un baiat, este coleg de clasa cu mine dar nu stiu daca si el ma place si m.am hotarat sa ii spun ce simt iar cand m-a condus acasa m-a sarutat.Sunt foarte confuza pentru ca se poarta foarte rece cu mine si e distant.Ce ar trebui sa fac? Tin foarte mult la el, povestim despre orice..Va rog ajutati.ma! Nu vreau raspunsuri jignitoare.

2 răspunsuri:
| foxsilver a răspuns:

Draga mea, trebuie sa intelegi ca baietii nu isi exteriorizeaza sentimentele prea mult.Ei merg pe principiul" scurt si la obiect", deoarece considera ca nu ar fi prea masculin din partea lor sa fie lipsiti de orgoliu, lucru ce ii defineste aproape total.N-ai sa vezi prea multi baieti ca se dau in vant dupa gesturi romantice, care le-ar afecta imaginea de BARBATI.Ca atare, nu vorbesc mult despre iubire, nu ofera de prea multe ori flori sau cadouri, nu se uita la filme romantice, etc.Si toate acestea pentru ca sunt orgoliosi, iar imaginea lor in fata celorlalti masculi sa nu aiba de suferit.De aceea, fetelor nu le ramane altceva de facut decat sa le descifreze gesturile lor, putine, scurte, dar pline de testosteron laughing.

| neutrino a răspuns:

Mai bine nu vorbi, stai la sarutat si vezi ce se intampla mai departe.