| alessandra10 a întrebat:

In primul rand vreau sa va rog sa nu judecati ceea ce voi scrie aici si sper sa aveti rabdare sa cititi pana la capat. (o sa incerc sa scriu cat mai succint)

Eu si iubitul meu ne-am certat destul de rau ieri. Motivul certei a fost un mesaj pe care l-am primit de la o fata care mi-a spus ca el i-a scris ei si a insistat sa se intalneasca cu ea, iar ea avandu-ma in lista de instagram a vazut ca el mi-a comentat la niste poze si s-a gandit ca e ceva in neregula si prin urmare, mi-a scris (si mi-a aratat si schimbul lor de mesaje). Ideea e ca eu nu o cunosc pe fata, iar el sustine ca nu a vorbit in viata lui cu ea si in final am ajuns sa il cred. Cu toate astea, eram gata sa trec peste si sa ma impac cu el, insa colac peste pupaza, ieri seara mi-a trimis niste poze in care se tinea de mana cu o fata si imi zicea tot felul de lucruri, ca inainte eram de neinlocuit, dar acum s-au schimbat lucrurile etc. Ulterior mi-am dat seama ca acea fata e o prietena de-a lui veche pe care o stiu din vedere, dar totusi m-a ranit faptul ca si-au batut joc impreuna de mine cu mesajele si pozele respective.

Si astazi mi-a scris ca ii pare rau daca vreau sa ne despartim si ca inca tine la mine. Si eu tin la el, dar ce s-a intamplat m-a facut sa dau un pas inapoi, ca sa zic asa. Ca sa inchei, as vrea sa cer sfaturi in legatura cu ce ar trebui acum sa fac...stiu ca m-ar durea sa ma despart definitiv de el, dar in acelasi timp cred ca daca ne-am impaca lucrurile nu ar fi ca inainte. Care sunt sfaturile voastre? Multumesc din suflet celor care au avut rabdare sa citeasca.

12 răspunsuri:
| Verginic?Vac?Gras? a răspuns:

Sunteti tineri sunteti la varsta cearsafurilor aveti nevoie de diversitate relatia s-a incheiat amandoi veti strabate alte cearsafuri. pe viitor invata sa NU te mai bagi in intimitatea partenerului, NU ai dreptul sa ceri socoteala cu cine vorbeste el pe net nu iti convine pleci, nu te tine nimeni legata de el

| Coquina5 a răspuns (pentru Verginic?Vac?Gras?):

"sunteti la varsta cearsafurilor" laughing)

verginico, pai de cate ori ai repetat aceeasi chestie, ti s-a cam stricat banda.

| Violleta2022 a răspuns:

Omul se schimba, dar naravul ba!
Asa spune un proverb romanesc si sa fiu a naibii daca nu-i adevarat!
Baiatul ala te-a mintit si o va face intotdeauna, chiar daca si-a cerut scuze, chiar daca te-a convins sa nu-i adevarat, a facut-o inca odata. Un asemenea om nu se va schimba niciodata, nici de dragul tau, nici de mila ta.
Un sfat: cauta-ti un baiat care sa fie cinstit si sa te iubeasca doar pe tine, ca asta deja are bube in cap si ochii dupa alte fete!

| corbulalbrosu a răspuns:

A procedat ca un porc de caine. Nu cred ca merita iertarea ta. Parerea mea.

| OMFGConrad a răspuns:

Eu te sfătuiesc să o rupi cu el, cineva care te iubeşte cu adevărat nu ar face aşa ceva. Nici măcar în glumă!

| ExprimareLibera a răspuns:

Înțeleg că fetele, mai ales adolescentele pun foarte mult sentiment intr-o relație, dar nu mai are rost să te împaci după ce și-a bătut joc de tine. Încerca să fii mai rece si sa nu mai pui atât de mult suflet pe viitor.

| alessandra10 explică (pentru ExprimareLibera):

Mersi de raspuns! Totusi, as mai avea o intrebare..cand spui ca si-a batut joc de mine te referi strict la incidentul cu fata respectiva, adica mesajele dintre ei doi. Pentru ca am cautat pe internet si m-am convins ca pot fi falsificate conversatiile, chiar foarte usor...si sunt 99% sigura din tot ce mi-a spus el ca nu a vorbit cu ea.

| ExprimareLibera a răspuns (pentru alessandra10):

Cu mare plăcere. Sunt destul de sigur că mesajele sunt adevărate. Mai ales că și-a dat arama pe fata. Înțeleg că mai speri la o împăcare, dar dacă mă asculți și treci peste, o să îmi mulțumești.

| MarianaNiculescu a răspuns:

Nu te impaca cu el, o sa-ti faca si mai mult rau

| Crux a răspuns:

Bună, eu nu cred că merită iertarea ta. Doar te manipulează frumos, ba te vreau, ba nu te vreau. Ție îți place aşa? Mie nu mi-ar plăcea deloc!

| Beutz a răspuns:

Pai,impaca-te cu el.

| DerpRo69 a răspuns:

Nu-l ierta.O sa continue sigur sa isi bată joc de tine